Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Ludvig Vordermayer
(1886-1933)
Ludvig Vordermayer (1886-1933) był synem rzeźbiarza Matthiasa Vordermayera (1850-1894). Uczył się początkowo na kursach w berlińskim Muzeum Rzemiosł Artystycznych, później zaś w pracowni Petera Breuera, a następnie Carla Begasa. Swoje prace, przede wszystkim figury animalistyczne, wystawiał od roku 1893. W roku 1900 wstąpił do Związku Artystów Berlińskich, którego członkiem pozostał do końca życia. W roku 1905 powstała grupa "Rast", której był członkiem założycielem. W tym samym roku stworzył swoją słynną rzeźbę pt.: "Wojownik z koniem". Ta, oraz inne rzeźby artysty (dwa portrety Bismarcka, "Wiążąca sandały", "Przewodnik górski", "Niosąca drewno"), została wykonana w artystycznej firmie odlewniczej Gladenbeck. Około 1910 artysta wykonał grobowiec rodziny Aschinger ( w formie cenotafu, z leżącą figurą umierającego, którego amorek całuje w rękę). Znajduje się on na cmentarzu nr III gminy Luisen na Fursterbrunner Weg w Charlottenburgu, obecnie dzielnicy Berlina. Około 1916 artysta wykonał bardzo wyważoną rzeźbę śpiącego orła, w brązie dla kwatery bohaterów wojennych dla miejskiego cmentarza Wilmersdorf przy Berliner Strasse w Berlinie (rzeźba została skradziona). Inne dzieła Ludviga Vordermayera to: "Kogut" i "Kruk" (znajdujące się obecnie w Berlinie, w Starej Galerii Narodowej), "Umierający orzeł" (przed 1929), "Rozgniewany łoś" (przed 1929), "Łoś" (duża figura dla miasta Tylży), "Filozof" (1929).

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl