Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Stanisław Zbigniew Kamieński
(ur. 1951 r., Radom)
Urodził się w 1951 w Radomiu. Studia w ASP w Krakowie (1970-72) i w ASP w Warszawie (1972-75). Dyplom w Pracowni Litografii Katedry Grafiki Warsztatowej na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP, 1975. W latach 1975-87 zatrudniony na stanowisku asystenta, a od 1981 r., - adiunkta w akademii, w swojej pracowni dyplomowej. Od 1989 r. pracuje w Politechnice Radomskiej, obecnie profesor, wykłada malarstwo i rysunek na Wydziale Sztuki P.R. W latach 1991-2008 pracował w Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu,
organizator wystaw polskiego rysunku współczesnego (1978-2007). Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią, uprawiał litografię (do 1985 r.), projektował plakaty i grafikę wydawniczą. Od 1996 r. tworzy fotograficzną dokumentację spotkań z artystami w ich pracowniach.

Zorganizował około 30 wystaw indywidualnych w kraju i kilka za granicą: na Węgrzech, w Niemczech i Holandii. W marcu 1988 r. miał wystawę rysunku i grafiki w Galerii Teatru STU na Brackiej w Krakowie, połączoną z pokazem dużego obrazu (5 x 8 m), pt. /2 linie/,/ /na ścianie budynku teatru w alejach. Obraz powstał w lutym, w malarni Teatru Ludowego w Nowej Hucie. W tym samym roku w czerwcu odbył się pokaz drugiego dużego obrazu pt. /2x2/, (który towarzyszył premierze sztuki Fernando Arrabala pt. /Labirynt/ w Teatrze STU), malowanego tym razem pod namiotem teatralnym przy ul. Rydla.

Udział w wystawach środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych oraz w pokazach sztuki polskiej za granicą.

Prace w zbiorach: Biblioteka Narodowa w Warszawie, Muzeum Naarodowe w Warszawie, Kolekcja Haubenstocków - Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Chełmskie w Chełmie, Muzeum w Lubaczowie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Musee du Petit Format w Nismes (Belgia), Mondriaanhuis, Museum voor constructieve en concrete kunst w Amersfoort (Holandia), Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, kolekcja Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Galeria Teatru STU w Krakowie, kolekcja Krzysztofa Musiała.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl