Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Tomasz Rygalik
(ur. 1976 r. Łódź)

Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. Ponadto jest absolwentem Pratt Institute w USA, gdzie studiował Wzornictwo Przemysłowe i obronił dyplom w 1999 r. Wykształcenie uzupełniał w Royal College of Art w Londynie, studiując projektowanie produktu. Dyplom zrealizował w 2005 r. Od dwóch lat jest pracownikiem naukowym Royal College of Art. Rygalik jest laureatem wielu nagród projektowych: m.in. Rosenthal Design Award (2004), BSI Enviromental Design Award (2005), British Council Design Selection (2005), Heal’s Discovers 2006, zwycięzcą światowego finału Bombay Sapphire Martini Glass Competition 2006 i Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich 2007. Jego projekty można było zobaczyć na wystawach w Londynie: Park Products (2004), aRCAology (2005), Talent/Talento (2005), Like Nowhere Else (2005), Innovation (2005), Human Frame (2006), 100% East (2006), Bombay Sapphire Experience (ekspozycja stała), a także na Rosenthal Design Convention w Monachium (2004), Talent/Talento w Mediolanie (2005), Nude w Walencji (2005), SaloneSatellite w Nowym Yorku (2006), Honda Project in the Puck Building w Tokio (2006), 100% Design w Tokyo (2006), Made in Poland w Berlinie i Frankfurcie. Jego projekty prezentowane były na stoiskach międzynarodowych targów w Mediolanie, Kolonii, Walencji i Poznaniu. Znajdują się też w kolekcji wzornictwa Muzeum Narodowego w Warszawie. W ostatnich dwóch latach podczas międzynarodowych targów w Mediolanie nowe produkty jego projektu pokazały firmy Moroso (Włochy), Artek (Finlandia), Iker i Moho (Polska). Rygalik reprezentuje Polskę w światowym finale konkursu Young Design Entrepreneur Award 2007.


Rygalik prowadzi własne studio projektowe.PG13 od początku pomyślana była jako eksperymentalny kurs alternatywnego myślenia na temat projektowania, coś, czego tak bardzo brakuje w Polsce.
"Mam nadzieję, że studenci, którzy zostali przyjęci do mojej pracowni, nastawieni są na bardzo ciężką pracę. Jest duża różnica między tym, jak się pracuje tutaj, a jak się pracuje za granicą. Chodzi o intensywność, mówię o zagadnieniach projektowych. Tu się robi 1–2 projekty w czasie semestru, a w RCA robi się ich nawet kilkanaście. Chcę zintensyfikować pracę studentów, bo kiedy nie ma czasu na myślenie, wtedy rodzą się fajne nowe rzeczy. To trochę tak jak z gotowaniem na wielu palnikach. Będzie to eksperymentalny kurs, chcę żeby to miało jak najbardziej otwartą formułę, może powstaną rzeczy będące na pograniczu różnych kategorii produktowych, może stworzymy nowe typologie przedmiotu" – mówił jesienią Tomek Rygalik w wywiadzie dla „notesu.na.6.tygodni.”


PG13: Gosia Lipińska, Paulina Lis, Aleksandara Mirecka, Franziska Muller, Marta Niemywska, Przemek Ostaszewski, Dorota Pakula vel Rutka, Robert Pludra, Marta Szafraniec, Aleksandra Szymańska, Łukasz Wysoczyński – studenci Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl