Członek ZPAF od 1966 r. Studiował na Wydziale Geologii UW. Fotografią, jako dziedziną sztuki, zajmuje się od roku 1960. Był członkiem grupy fotograficznej STODOŁA-60, uczestnicząc we wspólnych artystycznych wystawach w kraju i za granicą, wielo - krotnie otrzymując nagrody, medale i wyróżnienia. Od 1991 roku jest członkiem międzynarodowej grupy fotograficznej CIRCLE-24. W ramach działalności artystycznej grupy, brał udział w wielu wystawach, m.in. w Anglii, Holandii, Danii, Japonii.Wiesław Mariusz Zieliński został zaproszony i brał udział w wystawie pt. 12 czołowych fotografów świata, która odbyła się w Belgii. Jest autorem albumu fotograficznego Pozostał tylko popiół o obozie Auschwitz-Birkenau oraz współautorem zdjęć do albumu Auschwitz w rzeżbie. Poza tym wiele jego zdjęć publikowanych było w albumach, m.in. Wenus Polska, Akt, Antologia Fotografii Polskiej, Mistrzowie Polskiego Pejzażu, Nasza Pamięć, Dwory i Dwor - ki, Niezwykłe Miejsca w Polsce i wielkiej ilości wydawnictw krajo - wych i zagranicznych. W jego twórczości znaczącą rolę stanowi fotografia aktu. Pierwsza monotematyczna wystawa pokazująca ten temat nosiła tytuł Intymne Pejzaże i odbyła się w 1972 r. Miała niezwykłą na owe czasy scenografię, zróżnicowane i niebanalne oświetlenie oraz starannie dobraną muzykę - przez cały czas ekspozycji w Galerii ZPAF w Warszawie. Wiesław M. Zieliński, jest również prekursorem powrotu i renesansu w Europie starej, XIX-wiecznej szlachetnej techniki historycznej, zwanej gumą dwuchromianową. Jego prace znajdują się w zbiorach Królewskiej Biblioteki w Kopenhadze, Muzeum Śląskim we Wrocławiu i w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Brał udział w ponad 200 wystawach zbiorowych oraz 24 indywidualnych. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i meda - lem Zasłużony Dla Kultury Polskiej.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl