Studiował na Wydziale Rzeźby w warszawskiej ASP, którą ukończył w 1971 r. Profesor i rektor ASP w Warszawie.
Postać człowieka patrzy jakby była czymś zafascynowana, może nieznanym nam pięknem. Jego twarz na wyciągniętej szyi i częściowo tors - jaśnieją i błyszczą. Odznacza się na tym tle reszta ciała, która jeszcze nie uwolniła się z ciemnej ziemi, a może już została przez nią pochłonięta. Ta symboliczna rzeźba pozwala widzowi uruchomić wyobraźnię i zastanowić się nad jej sensem. Interpretacji pewnie może być wiele, każdy może odbierać ją inaczej, zależnie od własnej wrażliwości. W 1992 r. w rozmowie ze Zbigniewem Taranienko Adam Myjak powiedział m.in.: "Uważam, że każda twórczość odnosi się do człowieka. Jako rzeźbiarza interesuje mnie znak figury ludzkiej, obecny w sztuce od dawna, od prehistorii - i mam nadzieję, że do czasów, do jakich istnieć będzie ludzkość... Można uznać, że o człowieku wszystko już powiedziano w wyrzeźbionych przez wieki milionach portretów i głów. Zawsze mnie jednak korciło, żeby do klasycznej formy rzeźby dodać coś od siebie, co może nie tyle będzie nowe, lecz trochę inne, osobiste, moje własne. Próbuję szukać dla figury nieco innej sytuacji, wzbogacając ją o nowe elementy, o podteksty, w których istnieje, albo coś z niej odejmując. Pozbawienie jej na przykład głowy bądź rąk, wytworzenie jakiegoś kroczącego znaku od razu stwarza inne znaczenia" (Adam Myjak. Dedykacja, Galeria Studio w Warszawie, X 1992).
MYJAK Adam
urodził się 3 stycznia 1947 roku w Starym Sączu. Studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1965-1971), gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem. W latach 1979-1982 przebywał na stypendium rządu niemieckiego im. Wilhelma Lehmbrucka w Duisburgu. Jest laureatem wielu krajowych konkursów rzeźbiarskich, m.in.: Ogólnopolskiej Wystawy Rzeźby Młodych w Krakowie (1971), na pomnik Powstania Warszawskiego w Warszawie (1983), jak i zagranicznych, m.in.: nagroda Hiszpańskiej Federacji Żeglarskiej za rzeźbę Żagiel na Międzynarodowym Biennale Sport w Sztukach Pięknych w Barcelonie (1979). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki w 1971 i 1974 roku. Jest profesorem, a także rektorem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (trzecia kadencja).
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl