2010/2013 wydruk pigmentowy, papier Museo Silver Rag 350 g, 100 x 127 cm (120 x 147 cm), sygn., dat. i opis na odwrocie, nakład: 1/4 + 2 a.p. (w tym formacie)
Cykl powstał w ramach projektu IS(not) kolektywu Sputnik Photos. Adam Pańczuk oraz towarzyszący mu pisarz Sindri Freysson badali wpływ islandzkiej mitologii na mentalność mieszkańców wyspy. Wierzenia ludowe na Islandii posiadają wiele specyficznych cech i lokalnych odmian. Jednak w islandzkich opowieściach elfy, czyli ukryci ludzie, na ogół mają dobre intencje i są przychylnie nastawieni do ludzi - obdarowują ich prezentami albo ostrzegają przed niebezpieczeństwem. Według badań nad wierzeniami Islandczyków w zjawiska nadprzyrodzone 62% uważa, że możliwe, prawdopodobne lub pewne jest, że elfy i ukryci ludzie istnieją. Cykl zdobył II nagrodę w kategorii Portrait Series, Pictures of the Year International (2011). Wystawy w ramach projektu IS(not) w Polsce, Czechach, Słowacji, Islandii i Irlandii. Publikacje: Marie Claire, Włochy; Esquire, Rosja; Duży Format, Gazeta Wyborcza oraz książka IS(not), Sputnik Photos (2011).
PAŃCZUK Adam
Adam Pańczuk (urodzony w 1978), absolwent Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej.
Przewędrował Azję od Bliskiego Wschodu po Syjam. W Pakistanie dotarł do nielegalnych fabryk broni. W Bangkoku poznał większość miejscowych burdeli – w ramach pracy nad materiałem o tajskich prostytutkach.. Przez ostatnie lata skupia się na fotografowaniu polskiej wsi . Chociaż na wskroś poznał egzotykę Azji wciąż z niezmiennym entuzjazmem odkrywa polską prowincję. Skupia się na związku człowieka z naturą, istocie człowieczeństwa w relacji do ziemi, pór roku, odchodzenia i narodzin jako rzeczy nierozdzielnych. W 2007 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury na projekt dokumentujący podlaskie Na swoim koncie ma liczne nagrody w konkursach fotograficznych:
Publikował w: National Geographic / Newsweek / OyodePez /Polityka / Dziennik / Foto / Private Magazine / Gazeta Polska
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl