olej na płótnie dublowanym, 120 x 90 cm, sygnowany u dołu "Adam Pełc...ński / 98"
Studiował w Krakowie (u Szynalewskiego), w akademii wiedeńskiej (u Grippenkerla i Lichtenfelsa) i w prywatnej szkole A. Azbřgo w Monachium. Członek zwyczajny Mźnchner Kunstverein. Malował krajobrazy i portrety. Wystawiał w TPSP w Krakowie. W latach 1894-1898 "(...) powstało kilka utworów krajobrazowych, a mianowicie: (...) kilka obrazków znad Izary, kilkadziesiąt znad rzeki Ropy i z górskiej wioski Szymbarku (miejsce pobytu za lat dziecięcych)" (E. Swieykowski, Pamiętnik TPSP w Krakowie 1854-1904, Kraków 1905, s. 457). Zaprzyjaźniony z wysoko ceniącym go Stanisławem Przybyszewskim.