Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU

Adam WISŁOCKI (1888 - 1943)

[Tatry. Widok z Krzyżnego]. [192-?].

Fotografia form. 11x17 cm na oryg. podkładzie form. 32x24 cm

(Turysta stojący na grani i spoglądający na rozciągający się jeden z najpiękniejszych widoków w Tatrach. Ujęcie w porze zimowej. Na podkładzie pod prawym dolnym narożnikiem zdjęcia podpis ołówkiem ręką autora: "fot. A. Wisłocki". Na odwrocie podkładu napis ołówkiem identyfikujący zdjęcie. Stan bardzo dobry)

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
WISŁOCKI Adam
Fotograf, filmowiec, sportowiec i turysta, ratownik tatrzański. W 1905 r. brał czynny udział w zamachach Wydziału Bojowego PPS. Poszukiwany przez żandarmerię carską, zbiegł do Galicji. Zajmował się fotografią artystyczną. Był jednym z bardziej aktywnych członków Akademickiego Klubu Turystycznego we Lwowie. W 1913 r. członek zarządu Sekcji Krajoznawczo-Turystycznej AZS w Krakowie. Bywał w Zakopanem i Tatrach. W 1916 r. brał udział w wyprawach ratunkowych TOPR, a formalnie jego członkiem został w 1918 r. W czasie I wojny światowej był instruktorem narciarskim dla żołnierzy austriackich. W 1919 r. wstąpił do lotnictwa polskiego. W 1920 r. uczestniczył w akcji plebiscytowej na Warmii i Mazurach. Następnie zamieszkał w Warszawie. Do 1939 r. pracował jako cenzor filmowy, a poza tym realizował filmy krajoznawcze, np. "Tatry w zimie" (1928) i "Pieniny latem i zimą" (1930). Działał w Sekcji Turystyki Wodnej PTK w Warszawie. Jest autorem książki "Przez jeziora i rzeki Brasławszczyzny. Reportaż z kajakowej włóczęgi" (Warszawa, 1934). Fotografował przede wszystkim krajobrazy tatrzańskie. Podczas II wojny światowej brał udział w polskim ruchu oporu. W 1942 r. został aresztowany i uwięziony w obozie koncentracyjnym na Majdanku, potem w Mauthausen, gdzie został zamordowany w 1943 r.
Informacje dla kupujących:

Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów oferowanych na aukcji.
Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:

tel.: 022 818 94 68
tel. kom.: 0 601 808 148
e-mail:
aukcje@artinfo.pl

Licytacja z Artinfo.pl:
W czasie aukcji kontaktujemy się na podany wcześniej numer telefonu i wspólnie licytujemy, relacjonując cały czas przebieg licytacji. Przyjmujemy także górne limity cen (informacje poufne), do poziomu których licytujemy w Państwa imieniu. Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl