ŁUBIAŃSKI-INATOWICZ Adolf | PEJZAŻ Z CHMIELNA, 1957

Adolf ŁUBIAŃSKI-INATOWICZ (1892-1971)

PEJZAŻ Z CHMIELNA, 1957

Akwarela, papier;
38,2 x 25,6 cm

Malarz i architekt. Studiował architekturę w Ryżskim Politiechniczeskim Institucie, gdzie obronił dyplom w roku 1916 oraz malarstwo w Szkole K. Krzyżanowskiego i W. Drabika w Kijowie (1918). Należał do grup artystycznych: "Zachęta" i "Niezależni". Odbył wiele podróży artystycznych, m.in. do Francji, Włoch, Egiptu, Grecji, Afryki Północnej. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych, m.in. w Salonie Jesiennym TZPS (1922); w Salonach Jesiennym i Zimowym w Grand Palais w Paryżu (1928). Tworzył przede wszystkim w technice akwareli i tempery. Malował cykle widoków z motywami architektonicznymi, np. Wawel, Wilanów. Jego realizacje z zakresu architektury to: gmach Ministerstwa Sprawiedliwości, kamienice przy ul. Szucha 2, Koszykowej 6 i 6a.

ŁUBIAŃSKI-INATOWICZ Adolf
Był malarzem i architektem. Studiował malarstwo w Szkole K. Krzyżanowskiego i W. Drabika w Kijowie (1918 r.). Odbył wiele podróży artystycznych, m.in. do Francji, Włoch, Egiptu, Grecji, Afryki Północnej. Należał do grup artystycznych: Zachęta i Niezależni. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych: 1922 r. Salon Jesienny TZPS; w 1928 r. w Salonach Jesiennym i Zimowym w Grand Palais w Paryżu. Tworzył przede wszystkim w technice akwareli i tempery. Malował cykle widoków z motywami architektonicznymi, np. Wawel, Wilanów.

Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji.
Formy zgłoszenia:
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:

tel.: 022 818 94 68
tel. kom.: 0 601 808 148
e-mail: