BOGACKA Agata | Bez tytułu, 2003 r.

Agata BOGACKA (ur. 1976, Warszawa)

Bez tytułu, 2003 r.

druk, folia, drut/papier, 29 x 20 cm (arkusz)
sygnowany i datowany kredką p.d.: 'AGATA 2003', opisany kredką l.d.: '5/30'

W latach 1996 - 2001 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (na dyplomie aneks z malarstwa). Swoje prace pokazywała na wielu wystawach indywidualnych m.in. „Ja krwawię” w CSW w Warszawie w 2003 r., „Najkrótsza droga do domu” w galerii „Raster” w Warszawie w 2004 r., "Did you love me? w Galerie Meyer Kainer w Wiedniu w 2005 r., "Pamiętniki" w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie w 2011 r. Uczestniczyła też w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą m.in. „Rzeczywiście, młodzi są realistami” w CSW w Warszawie w 2002 r., "Malarstwo polskie XXI w." w Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie w 2006, "Double fond" w The Fair Gallery na Frieze Art Fair w Londynie w 2007 r. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych oraz państwowych, takich jak CSW Zamek Ujazdowski, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Fundacja Sztuki Polskiej ING, Bank Austria Creditanstalt. Artystka związana z berlińską galerią „Aando Fine Art”.

BOGACKA Agata

Porusza się głównie w obszarze grafiki i malarstwa. Fotografia, która początkowo stanowiła tylko pomoc, okazała się z czasem integralną częścią jej twórczości. Jej działania określane są jako pełna determinacji próba złożenia własnego, silnie spersonalizowanego świata na podstawie charakterystycznego języka formalnego. Sama dla siebie, wraz z relacjami z innymi ludźmi i swoim kobiecym światem, stanowi temat prac. Ukończyła studia w zakresie grafiki na ASP w Warszawie. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wybrane wystawy indywidualne: Ja krwawię, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (2003); Komm mit mir, Polnisches Institut, Berlin (2003); Najkrótsza droga do domu, Galeria Raster, Warszawa (2004); Did you love me?, Galerie Meyer Kainer, Wiedeń (2005); Serce, Galeria Raster, Warszawa (2006); Second Half of Heart, Potocka Gallery, Kraków. Prace w wielu kolekcjach prywatnych oraz państwowych, takich jak: CSW Zamek Ujazdowski, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Fundacja Sztuki Polskiej ING, Bank Austria Creditanstalt.