CZEREMUSZKIN-CHRUT Agata | Znaki i sygnały_1, 2011 r.

Agata CZEREMUSZKIN-CHRUT (ur. 1983, Częstochowa)

Znaki i sygnały_1, 2011 r.

olej/płótno, 30 x 100 cm
na odwrociu opisany na blejtramie: 'AGATA CZEREMUSZKIN-CHRUT "ZNAKI I SYGNAŁY-1" 2011, OLEJ NA PŁÓTNIE'

Absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu (2008r.). Stypendystka Edinburgh Collage of Art. (2007r.). Laureatka stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia oraz stypendium edukacyjnego Urzędu Miasta Wrocławia. Zajmuje się malarstwem sztalugowym oraz muralem. W 2007r. zdobyła wyróżnienie na Festiwalu Sztuki "Around the Coyote" w Chicago, natomiast w 2011r. została zakwalifikowana do prestiżowego programu "Studio Visit", skupiającego najciekawsze osobowości artystyczne. W głównym kręgu działań twórczych artystki pozostaje figura ludzka poddawana deformacjom oraz jej istnienie w świecie zdominowanym przez zalew informacji.

CZEREMUSZKIN-CHRUT Agata

Absolwentka wydziału malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w 2008 roku u prof. A. Dymitrowicza i prof. Z.Nitki), studiowała także na Edinburgh College of Art oraz na ASP w Warszawie. Aktualnie kontynuuje edukację w ramach Doktoranckich Studiów Środowiskowych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Zajmuje się malarstwem sztalugowym i muralem. Jej prace można znaleźć w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą. Autorka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych oraz kilkunastu indywidualnych, z których najważniejsze to Źródła konfliktu w Galerii BWA w Rzeszowie (2016), Dokumentacja obrazu w Centrum promocji Młodych/Muzeum Częstochowskie (2015), Mięso i geometria w Galerii Bałuckiej/Miejska Galeria Sztuki w Łodzi (2014), To be titled, EC Gallery, Chicago (2014), Papier - płótno - ściana w Galerii BWA w Gorzowie Wielkopolskim (2013), Łóżka w Galerii Elektor w Warszawie (2012).
W 2014 roku otrzymała honorowe wyróżnienie 8 Biennale Miniatury w Częstochowie, a w 2013 roku była nominowana do nagród III Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego w Rzeszowie. Trzykrotnie wzięła udział w międzynarodowej wystawie sztuki współczesnej Nord Art, Kunstwerk Carlshutte w Niemczech. W latach 2013-14 współtworzyła polsko-niemiecki projekt artystyczny Interferencje-Interferenzen częściowo finansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Uczestniczka międzynarodowych sympozjów i rezydencji artystycznych m.in. The Old School Art Residency w Bułgarii (2014), międzynarodowy plener krajobrazowy w Schwedt nad Odrą (2016) w Niemczech, sympozjum malarskie Atelier am Donau, Pochlarn, Austria (2016), sympozjum malarskie Art Circle w Słowenii (2017). Mieszka i pracuje w Berlinie oraz w Warszawie.

Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji.

Formy zgłoszenia:
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:

tel.: 022 818 94 68
tel. kom.: 0 601 808 148
e-mail: