Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
PIOTROWSKA Agnieszka | Lenibus biały, 2016

Agnieszka PIOTROWSKA (ur. 1985)

Lenibus biały, 2016

161x35x7 cm / obiekt, drewno brzozowe, technika własna
Sygnatura na odwrocie
Element z instalacji site-specific prezentowanej w Galerii Szara w Katowicach w ramach wystawy Zaczyn.

Od momentu formowania się historii naturalnej zmienia się sens historii: chodzi o dominację spojrzenia, przewagę obserwacji, służebnej temu, by opisać rzeczy w neutralnych słowach. Dokumentami w tym trybie wiedzy nie są archiwa czy przekazy innych, powtarzanie dawnych legend, historii (co było zadaniem historyka aż do połowy XVII wieku). Dokumentami staje się przestrzeń (zielnik, ogród, gabinet historii naturalnej, zastępują renesansowy spektakl, festyn, widowisko oplecione wokół paroksyzmów osobliwości). To uprzywilejowanie wzroku jak wskazywał Foucault nie oznacza, że niegdyś patrzało mniej uważnie. Eliminuje się pewne cechy samej widzialności, obserwacja jest użyteczna poznawczo, jeżeli operuje obiektami przefiltrowanymi. Filtr ten wyznacza zakres możliwości widzialnego, a jest nim kształt, linia, powierzchnia, wypukłość, nie wchodzi weń kolor a nade wszystko nie wchodzą inne zmysły. Obserwować - to zatem zadowalać się widzeniem. Widzieć systematycznie niewiele rzeczy. Metoda i system obserwacji pozwalają zaistnieć strukturze, a dzięki strukturze wyznaczonej przez filtrację widzialnego, reprezentacja (chaotyczna) jest możliwa do wypowiedzenia w języku, staje się językowi przysposobiona.

Aga Piotrowska (ur. 1985 roku w Zabrzu)
Artystka sztuk wizualnych. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, obecnie doktorantka na tej uczelni. Mieszka i pracuje w Katowicach. Jest wszechstronną artystką, do zakresu jej praktyk zalicza się malarstwo, rysunek, tworzenie neonów, obiektów, instalacji i wideo. Buduje atrapy i sieci. Zajmuje się krytyką dyskursów i praktyk medycznych. Ujawnia partykularne cele i nadużycia jakie stoją za bardzo ściśle określaną definicją zdrowia jednostki, zdrowia publicznego a także jego przejawów i granic. W 2016 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla doktorantów za osiągnięcia naukowe i artystyczne o znaczeniu międzynarodowym. W 2013 roku zdobyła Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymała nagrodę publiczności w ramach 41. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2013". Stypendystka programu "Kultura Polska na świecie" Instytutu Adama Mickiewicza (2013). Jej prace pokazywane były na wystawach indywidualnych (m.in. "Spotkania pod moją nieobecność" w katowickim Rondzie Sztuki) oraz zbiorowych (np. "7 Triennale Młodych Kunszt" - w Galerii Dzyga, Muzeum Ikon, Muzeum Idei we Lwowie, "7 Triennale Młodych" w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku).

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
PIOTROWSKA Agnieszka
Urodzona w Zabrzu artystka sztuk wizualnych. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom magisterski (2013) obroniła z wyróżnieniem w pracowni działań interdyscyplinarnych adj. dr L. Tetli, oraz aneks w pracowni rysunku prof. J. Karbowniczka. Dyplom licencjacki (2012) obroniła również z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Z. Blukacza. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, oraz laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Animatorka wielu działań kulturalnych (m.in. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wideo OZON oraz projektu Bush Telegraph). Członek grupy artystycznej OZON. Mieszka i pracuje w Katowicach. W swoich pracach interesuje ją najbardziej ciało ludzkie, w szczególności zaś jego aspekt chorobowy.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl