Czarna Wyspa, prototyp scenografii w skali 1:5 do spektaklu Życie seksualne dzikich, 2011 r.
fizelina, stalowe linki, sonary, Arduino, silniki, wymiary ramy: 200 x 470 cm, wys. zmienna Nowy Teatr, Warszawa, Bronisław Malinowski, reż. Krzysztof Garbaczewski
WYSTAWIANY: - „Co widać. Polska sztuka dzisiaj”, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, 2014 - Festiwal Temps’ d’Images, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, 2011
Czarna Wyspa to fikcyjne, migrujące terytorium Dzikich, które zmienia swoją topografię i położenie w zależności od zachowań zamieszkujących ją nie-ludzi. Punktem odniesienia podczas tworzenia prototypu Czarnej Wyspy były podróże antropologa Bronisława Malinowskiego na Wyspy Trobriandzkie – archipelag Papui Nowej Gwinei leżący w Melanezji*. Terytorium Czarnej Wyspy to zapomniane miejsce w przyszłości. Informacja o Wyspie funkcjonuje jako błąd, fikcja, na zasadzie różnicy pomiędzy mapami współczesnymi, a mapami z czasów wypraw kolonialnych w XVI wieku. Mapa Papui Nowej Gwinei z 1600 roku przedstawia ówczesny stan wiedzy o położeniu nowoodkrytego wówczas terytorium, które znacznie różni się od aktualnych map i położenia wyspy. Mapy archiwizują więc fikcję w nauce i to w jaki sposób stan naszej aktualnej niewiedzy determinuje doświadczenie rzeczywistości. *Melanezja (z gr. μέλας melas „czarny“ + νῆσος nesos „wyspa“) zachodnia część Oceanii. Migrujące terytorium Czarnej Wyspy oraz topografia zależą od zachowania Dzikich. Dzicy jako Nieludzie współżyją z pejzażem. Dzicy stanowią integralną część struktury Czarnej Wyspy.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje w katalogu cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl