1956-1957 odbitka żelatynowo-srebrowa, 30 × 29,8 cm, sygn., dat., tytuł oraz pieczęć autorska na odwrocie vintage print
Fotografia została wykonana w Warszawie naprzeciwko Gmachu Głównego Politechniki. Mroczek był wówczas aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Fotograficznego. Praca zakwalifikowana została do teczki wysyłanej na rozmaite wystawy amatorskiej fotografii artystycznej. Doczekała się także komentarza Urszuli Czartoryskiej w miesięczniku "Fotografia": "W fotogramie tym autor ujawnił [...] umiejętność wzbogacenia dzieła plastycznego tytułem nieobojętnym, nie katalogowym tylko, lecz stanowiącym istotny, choć mikroskopijny, wkład literacki. Dziupla! Jakże to się kojarzy z obrazem zacisznego gniazda, podkreślając jeszcze statyczność kwadratowego formatu, zamknięcie obrazu w ramie witryny, zamknięcie inwalidy w ramie okienka, fizyczne zamknięcie kiosku na kłódkę". Publikacja: miesięcznik "Fotografia" (10/1962); Książka o fotografowaniu (wyd. trzecie rozszerzone, Helion, 2008).
Absolwent Wydziału Lotniczego Politechniki Warszawskiej - od 1958 roku członek warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Fotograficznego. Aktywnie uczestniczył w pracach sekcji fotografii artystycznej PTF, w tym w wielu wystawach amatorskiej fotografii artystycznej w Polsce i za granicą zdobywając wyróżnienia i nagrody. Jako freelancer związał się z dziennikiem Słowo Powszechne publikując fotografie reportażowe.
Pracował w zakładach lotniczych WSK-Okęcie, w zespole projektującym samolot wielozadaniowy PZL-104 Wilga 2P.
Od 1965 roku był dziennikarzem Słowa Powszechnego, w latach 1971-1981 zastępcą redaktora naczelnego tygodnika społeczno-kulturalnego Kierunki.
Jest autorem kilku indywidualnych wystaw fotograficznych, prezentujących fenomen ówczesnych czasów, nowoczesną polską architekturę sakralną: w 1987 roku w Warszawie oraz na Międzynarodowym Kongresie Światowej Unii Architektów w Brighton, w 1989 roku na III Międzynarodowym Biennale Architektury w Krakowie, kolejne wystawy w Warszawie, Dęblinie, Pile, Białymstoku, Olsztynie, Poznaniu, Żabnie, Kościanie, Wschowie.
Brał udział w wystawach zbiorowych prezentujących polską architekturę sakralną: w Pradze, Ołomuńcu i Trnawie oraz na Biennale Sztuki w Wenecji, rok później również w Wenecji na I Międzynarodowym Biennale Architektury Sakralnej.
Publikował fotografie w czasopismach architektonicznych polskich, niemieckich, francuskich, włoskich, japońskich i chińskich.
Zwieńczeniem tych działań był wydany w 1991 roku album fotograficzny Nowe kościoły w Polsce, prezentujący na 400 fotografiach 40 najbardziej interesujących świątyń, w 2008 roku w Pekinie wydany został album Beaty of the New Style Chuch prezentujący 30 nowoczesnych polskich kościołów.
Fotografie autora znajdują się w Muzeum Architektury we Wrocławiu, w kolekcjach prywatnych i w zbiorach Oddziału Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.
Autor książek:
- dla dzieci - Samolot w sosie własnym (1967), Zwycięstwo przed dogrywką (I wydanie 197, II wydanie 1973);
- dla majsterkowiczów: Mieszkanie i nasz dom (I wydanie 1985, II wydanie 1987, wydanie języku rosyjskim 1987);
- albumów fotograficznych: Nowe kościoły w Polsce (2002), Wielkopolska (I wydanie 1994, II wydanie 1997), „Leszno” (1997), Beaty of the New Style Chuch (2008);
- dla fotoamatorów: O fotografowaniu (I wydanie 1987, II wydanie 1989); Książka o fotografowaniu (I wydanie 2001, II wydanie 2003 III wydanie 2009); Książka o fotografowaniu dzieci (2008); Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available Light do HDR.
Łączny nakład czterech tytułów książek dla fotoamatorów wyniósł 84 000 egzemplarzy.
W roku 1993 został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl