Doman - Księżniczka Wanda, plansza komiksowa nr 13, 1987 r.
akwarela, blaudruk/folia celuloidowa, papier, 27,5 x 25,5 cm
WYDANIA: wyd. I - Interpress 1987 wyd. II - Orbita 1990
"Moj pierwszy kontakt z komiksami to Świat Przygody, powojenne czasopismo. Były w nim również jakieś teksty, ale szczerze się przyznam, że nawet ich nie czytałem - dla mnie liczyły się tylko obrazki. To były przedruki zagranicznych komiksów, które mnie wówczas zafascynowały. Równolegle na strychu z kolegą wygrzebaliśmy walizkę pełną starych amerykańskich komiksów. Nie znaliśmy oczywiście języka, ale oglądaliśmy je z zapałem. Zabawne, że mimo nieznajomości języka potrafiliśmy dzięki rysunkom - całkiem trafnie, jak później sprawdziłem - odgadywać fabułę. To tylko dowodzi, jak bardzo komunikatywną formą jest komiks." Andrzej Olaf Nowakowski
Superbohaterowie, zaludniający uniwersa DC Comics czy Marvela są powszechnie znani. Niemal każdy słyszał o Batmanie, Supermanie czy Spider-Manie. Polacy mają za to własnego Conana. W przeciwieństwie do Cymmeryjczyka Doman - bo takie imię nosi polski heros - zamiast przemierzać fantastyczne krainy, przeżywa kolejne przygody między Wisłą i Łabą. Twórca tej postaci, Andrzej Olaf Nowakowski, pełnymi garściami czerpie ze "Starej baśni" i polskich legend. Nowakowski jest jednym z najpopularniejszych polskich rysowników lat 80. XX w. Sławę przyniosły mu przede wszystkim albumy "Noc sprawiedliwych pięści", "Zemsta Harpera", a zwłaszcza serial ‘"Doman". Obok komiksów tworzył ilustracje i oprawy graficzne dla takich wydawnictw jak Krajowa Agencja Wydawnicza, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, Interpress, Orbita czy Pomorze. Publikował na łamach "Dziennika Wieczornego," "Fantastyki" (np. świetny, dopracowany graficznie komiks "Larkis"), "Świata Młodych", "Szpilek", "Expressu Ilustrowanego", "Polityki", "Panoramy", "Życia Warszawy" i "Dziennika Łódzkiego". Większość dawnych komiksów Nowakowskiego określa się dzisiaj mianem ‘kultowe’. W połowie lat 80. XX w. były to najpoczytniejsze pozycje z gatunku s-f i fantasy na naszym rynku.
Jeden z najpopularniejszych polskich rysowników lat 80. Sławę przyniosły mu przede wszystkim albumy "Noc sprawiedliwych pięści", "Zemsta Harpera", a zwłaszcza serial "Doman". Obok komiksów tworzył ilustracje i oprawy graficzne dla takich wydawnictw, jak KAW, MAW, Interpress, Orbita czy Pomorze. Publikował na łamach "Dziennika Wieczornego", "Fantastyki" (np. świetny, dopracowany graficznie komiks "Larkis"), "Świata Młodych", "Szpilek", "Expressu Ilustrowanego", "Polityki", "Panoramy", "Życia Warszawy" i "Dziennika Łódzkiego". Większość dawnych komiksów Nowakowskiego określa się dzisiaj mianem ‘kultowe’. W połowie lat 80. były to najpoczytniejsze pozycje z tego gatunku.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
NOWAKOWSKI Andrzej Olaf
Jeden z najpopularniejszych polskich rysowników lat 80. Sławę przyniosły mu przede wszystkim albumy "Noc sprawiedliwych pięści", "Zemsta Harpera", a zwłaszcza serial "Doman". Obok komiksów tworzył ilustracje i oprawy graficzne dla takich wydawnictw, jak KAW, MAW, Interpress, Orbita czy Pomorze. Publikował na łamach "Dziennika Wieczornego", "Fantastyki" (np. świetny, dopracowany graficznie komiks "Larkis"), "Świata Młodych", "Szpilek", "Expressu Ilustrowanego", "Polityki", "Panoramy", "Życia Warszawy" i "Dziennika Łódzkiego". Większość dawnych komiksów Nowakowskiego określa się dzisiaj mianem `kultowe`. W połowie lat 80. były to najpoczytniejsze pozycje z tego gatunku.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl