1973 Odbitka bromowo-srebrowa na kremowym, matowym papierze barytowym o wym. 26,8 x 24 naklejona na czarny karton o wym. 42 x 29,7 cm, podklejonym na brązowym kartonie o wym. 49,4 x 34,8 cm; w oprawie (drewniana rama, szkło); Sygn. dat. i tytuł na przodzie czarnego kartonu Vintage print
Praca z serii Fotografii warunkowej jest przykładem eksperymentów artysty z "inżynierią" fotografii, badawczego podejścia do mechaniki i narzędzi rejestracji fotograficznych. W prezentowanej pracy artysta bada problem ruchu, a przy tym możliwości utrwalenia czasu na jednym wybranym obiekcie - budziku. Wydłużając czas rejestracji (otwarcie migawki) artysta uzyskuje efekt zmultiplikowania obrazu minutowej wskazówki, zamiast jej pojedynczego obrazu. Na fotografii, której ekspozycja trwała kilka minut, artysta demonstruje możliwości i ograniczenia medium w zapisach kolejnych faz ruchu.
Praca reprodukowana m.in.: Żywa Galeria, łódzki progresywny ruch artystyczny 1969-1981, Łódzki Dom Kultury - Galeria FF, Łódź 2000; Warsztat Formy Filmowej, red. Ryszard W. Kluszczyński, wyd. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa 2000; W kręgu neoawangardy - Warsztat Formy Filmowej, red. Marzena Bomanowska, Alicja Cichowicz, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Łódź 2017
RÓŻYCKI Andrzej
W latach 1961-1966 studiował konserwację zabytków i muzealnictwo na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1963 roku należał do grupy fotograficznej „RYTM”. Od 1964 roku był członkiem Grupy „ZERO-61”, do której należeli m.in. Jerzy Wardak, Józef Robakowski, Antoni Mikołajczyk, Wojciech Bruszewski. W latach 1969-1975 studiował na Wydziale Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, gdzie następnie wykładał. Od 1970 do 1977 roku należał do Warsztatu Formy Filmowej. W latach 70. i 80. współpracował z Wytwórnią Filmów Oświatowych w Łodzi tu zrealizował kilkadziesiąt filmów dokumentalnych m.in. nagradzane na wielu festiwalach filmów - „Era Wodnika”, „Nieskończoność Dalekich Dróg, podpatrzona i podsłuchana Zofia Rydet A.D. 1989”, „Fotograf Polesia”. Andrzej Różycki od przeszło 40 lat związany jest łódzkim środowiskiem progresywno-awangardowym.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl