KUTERA Anna
Urodzona w Zgorzelcu, absolwentka Wydziału Malarstwa Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (dziś Akademia Sztuk Pięknych) we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego w 1977 roku.
Pracę artystyczną łączy z działalnością animatorki środowiska artystycznego. W latach 1975-1985 razem z Romualdem Kuterą, Lechem Mrożkiem, Piotrem Olszańskim i Stanisławem Antoszem prowadziła we Wrocławiu Galerię Sztuki Najnowszej. Od 1975 roku współorganizowała razem z Janem Świdzińskim międzynarodowy ruch sztuki kontekstualnej, zogniskowanej na badanie kontekstu realizacji artystycznych, która przełamywała dogmaty dominującego wówczas konceptualizmu. Realizacje Anny Kutery nastawione są na interakcję widzów i budzenie ich wyobraźni. W swojej twórczości wykorzystuje fragmenty dokumentów z rzeczywistości do budowania nowych struktur pojęciowych w sztuce wizualnej.
Od 1977 roku jest członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Wrocławskiego. Od roku 1990 rozpoczęła kompleksowy cykl prac pod wspólnym tytułem Moje domy. W realizacjach przestrzennych odwołuje się również w symboliczny sposób, do problemów ewokowanych przez pojęcia „dom” - intymność, bezpieczeństwo, zbiór wartości etycznych i kulturowych, itp. Ostatnie prace z cyklu Domy zastępcze, oraz, m.in. Jak motyle (2008), analizują zmianę znaczeń obiektów umieszczonych w organicznie innym kontekście.
Od 2004 roku pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Okręgu Wrocławskiego ZPAP.
Od 2003 roku prowadzi zajęcia z technik plastycznych i ceramiki w Zespole Szkół Specjalnych Stowarzyszenia Handicap we Wrocławiu (Podyplomowe studia kwalifikacyjne w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu z Oligofrenopedagogiki w 2001 roku).
Multimedialistka: realizuje rzeźby, instalacje, fotografię, film, wideo, malarstwo i performance.
Od 1975 roku zrealizowała 32 wystawy indywidualne i ponad 120 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.
Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Sztuki Zamek Ujazdowski w Warszawie, Królewskiej Biblioteki Sztuki w Kopenhadze, Stowarzyszenia Zachęta Dolnośląska, Muzeum im.Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Łodzi, Muzeum Okręgowe w Chełmie, Fundacji Danae w Paryżu, Galerii Satellite w Paryżu, TVP2 Wrocław i Polskiego Radia Wrocław (realizacje filmowe, wernisaże i wywiady), oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów oferowanych na aukcji.
Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 22 818 94 68
tel. kom.: 506 122 445
e-mail:aukcje@artinfo.pl
Licytacja z Artinfo.pl:
W czasie aukcji kontaktujemy się na podany wcześniej numer telefonu i wspólnie licytujemy, relacjonując cały czas przebieg licytacji. Przyjmujemy także górne limity cen (informacje poufne), do poziomu których licytujemy w Państwa imieniu. Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł
Do 1000 zł przyjmujemy tylko zlecenia z limitem.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Do cen wylicytowanych dom aukcyjny dolicza 15% opłatę organizacyjną.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl