GRABARZ Antoni | DZIEWCZYNA Z PĘDZLEM, 1961

Antoni GRABARZ (1904-1965)

DZIEWCZYNA Z PĘDZLEM, 1961

Olej, płótno;
70 x 52 cm
Sygnowany p.d.: A. Grabarz. 61

Malarz. W latach 1922-28 studiował na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych u T. Pruszkowskiego. Od roku 1928 należał do Bractwa św. Łukasza. W latach 1936-37 uzupełniał swoją edukację artystyczną w Paryżu. Po wojnie związany z Bydgoszczą. Wystawiał swoje prace od roku 1928. W roku 1937, po powrocie z Paryża miała miejsce jego wystawa indywidualna. Członek komitetu oraz stypendysta TZSP. Kilkakrotnie nagradzany na salonach Zachęty. Twórczość przedwojenna artysty ukształtowała się pod wpływem Bractwa. Na twórczość powojenną wpływ miało malarstwo francuskie. Po wojnie brał wielokrotnie udział w wystawach krajowych (także indywidualnych) i zagranicznych, zdobywał nagrody i wyróżnienia. Zorganizowano także wystawy pośmiertne jego dzieł.

Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji.
Formy zgłoszenia:
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:

tel.: 022 818 94 68
tel. kom.: 0 601 808 148
e-mail:

Uwaga! Zmiany!
Pragniemy poinformować Państwa, że w roku 2009 zmianie uległa wysokość opłaty organizacyjnej Domu Aukcyjnego OSTOYA, doliczanej do ceny zakupu. Od 7 lutego 2009 roku wynosić ona będzie 15%.