Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
KOZAKIEWICZ Antoni | ŻYCIE CODZIENNE CYGANÓW, 1920

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

ŻYCIE CODZIENNE CYGANÓW, 1920

olej na sklejce, 37 x 56 cm w świetle ramy,
sygnowany p.d. "A. Kozakiewicz 1920"

Studiował w Krakowie i w akademii wiedeńskiej. Członek Kunstvereinu w Monachium i TZSP w Warszawie. Malował widoki miejskie, obrazy o tematyce historycznej, z powstania1863 r., ale najczęściej sceny rodzajowe o motywach folklorystycznych (m.in. ukazywał życie polskich chłopów, górali i Cyganów na tle pejzażu). Wystawiał wielokrotnie w kraju (m.in. TPSP Kraków i Lwów, TZSP Warszawa) i różnych miastach Europy. Szczególnym powodzeniem jego obrazy cieszyły się w Niemczech; pracownię Kozakiewicza w Monachium odwiedzał ks. regent bawarski Luitpold, a jeden z obrazów kupił cesarz Austrii Franciszek Józef. Jego prace znajdują się w wielu muzeach polskich (m.in. w muzeach narodowych w Krakowie, Poznaniu i Warszawie oraz na Wawelu) i zagranicznych..

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
KOZAKIEWICZ Antoni
Studiował w latach 1857 - 1866 studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem W. Łuszczkiewicza i F. Szynalewskiego. Od 1868 r. kształcił się w Akademii wiedeńskiej. W latach 1871 - 1900 mieszkał w Monachium, a po powrocie do kraju w Warszawie i w Szczawnicy. Malował realistyczne sceny rodzajowe,portrety, pejzaże, obrazy o treściach historycznych, motywy z powstania styczniowego- w którym brał udział. Odznaczony medalami na wystawach, m.in. w Wiedniu, Monachium i Berlinie.Bardzo popularny w Niemczech, Austrii, Stanach Zjednoczonych i Anglii. Po 1900 r. artysta często malował repliki swoich wcześniejszych prac.
biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl