olej/płótno, 85,5 x 113 cm
sygnowany i datowany p.d.: `A. Lange | 1839`
Prezentowany "Krajobraz", jak zaświadcza sygnatura umieszczona przez artystę na głazie znajdującym się w prawym dolnym rogu kompozycji, został ukończony w 1839 roku. Antoni Lange miał wtedy 65 lat i uchodził za jednego z najważniejszych artystów Lwowa. Mimo podeszłego wieku intensywnie uczestniczył w lokalnym życiu artystycznym. W 1837 pokazał w stolicy Galicji osiem swoich płócien, w 1842 w altanie ogrodu Helda zaprezentował nieznaną dziś kompozycję; w tym samym roku w teatrze miejskim można było oglądać tajemnicze, przygotowane przez malarza "przedstawienie optyczno-mechaniczne" ukazujące ruchome orientalne widoki Grecji, Szwajcarii i Turcji. Na pośmiertnej wystawie Langego we Lwowie w 1847 roku pokazano 27 obrazów z późnego okresu jego twórczości. Prace artysty były w połowie XIX wieku poszukiwane zarówno w Polsce, jak i za granicą: w Niemczech i Austrii polowali na nie specjalni kunsthandlerzy.
Antoni Lange urodził się około 1774 roku w Wiedniu w rodzinie aktora teatru dworskiego - Maxa Lange. Studiował w rodzinnym mieście u słynnego, niewiele od Langego starszego pejzażysty Lorenza Adolfa Schönbergera (1768-1846). W roku 1810, mimo niesprzyjającego wojennego czasu artysta zamieszkał we Lwowie, być może sprowadzony tam przez hrabiego Skarbka. Pracował początkowo jako dekorator w teatrze Jana Napomucena Kamińskiego. Artysta współpracował też z miejskim ratuszem, tworząc dekoracje okolicznościowe i oprawy oficjalnych wizyt. Głownym przedmiotem jego artystycznego zainteresowania był jednak pejzaż. Jest uznawany za jednego z najciekawszych polskich pejzazystów I połowy XIX wieku.
LANGE Antoni
Dekorator teatralny, malarz. Przybył do Lwowa z Wiednia w 1810. Prawie 20 lat pracował jako scenograf dla scen lwowskich. Malował także krajobrazy w oleju, gwaszu i akwareli. Związany był z Litografią Piotra Pillera, dla której wykonał wiele rysunków do wydawnictw "Zbiór najpiękniejszych i najinteresowniejszych okolic w Galicji", 1823 i "Zbiór widoków celniejszych ogrodów w Polsce", 1825-27.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl