Akwarela, papier; 35 x 46 cm Sygnowany p.d.: AWippel Na odwrocie nalepka z wystawy CBWA, Łódź, październik 1958 z opisem pracy
Malarz, pedagog. Uczył się malarstwa w Krakowie w Wyższej Szkole Przemysłowej. Naukę uzupełniał w Wiedniu. W latach 1909-1914 studiował w ASP u Wojciecha Weissa i Juliana Fałata. Jeszcze podczas nauki w WSP współpracował ze Stanisławem Wyspiańskim i Antonim Gramatyką przy malowaniu polichromii krakowskich kościołów. W czasie I wojny światowej służył w armii austro-węgierskiej na froncie włoskim. Po powrocie do kraju osiadł w Krakowie, a w roku 1929 przeniósł się do Łodzi, gdzie uczył rysunku w tamtejszych szkołach średnich. Pracę pedagogiczną kontynuował również po II wojnie światowej. W latach 20. odbył kilka podróży artystycznych, m.in. do Włoch. Sporo wystawiał - głównie w Łodzi, poza tym w Londynie i USA. W jego twórczości dominowały realistyczne pejzaże, malowane zarówno techniką olejną, jak i akwarelą. Malował także portrety i martwe natury, głównie kwiaty. Jego obrazy znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi.
WIPPEL Antoni
Malarz, pedagog. Urodzony w Mikuszowicach na Śląsku, uczył się malarstwa w Krakowie w Wyższej Szkole Przemysłowej. Naukę uzupełniał w Wiedniu. W latach 1909-1914 studiował w ASP u Wojciecha Weissa i Juliana Fałata. Jeszcze podczas nauki w WSP współpracował ze Stanisławem Wyspiańskim i Antonim Gramatyką przy malowaniu polichromii krakowskich kościołów. W czasie I wojny światowej służył w armii austro-węgierskiej na froncie włoskim. Po powrocie do kraju osiadł w Krakowie, a w roku 1929 przeniósł się do Łodzi, gdzie uczył rysunku w tamtejszych szkołach średnich. Pracę pedagogiczną kontynuował również po II wojnie światowej. W latach 20. odbył kilka podróży artystycznych, m.in. do Włoch. Sporo wystawiał - głównie w Łodzi, poza tym w Londynie i USA. Ogromna część jego artystycznego dorobku (ok. 3000 prac) została zniszczona lub zaginęła w 1939 r. Zmarł w Łodzi.
W twórczości Antoniego Wippla dominowały realistyczne pejzaże, malowane zarówno techniką olejną, jak i akwarelą. Malował także portrety i martwe natury, głównie kwiaty. Jego obrazy znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi.
(oprac. Grzegorz Niewiadomy)
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów oferowanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy kaźdym obiekcie.
Przyjmujemy takźe zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Licytacja z Artinfo.pl:
W czasie aukcji kontaktujemy się na podany wcześniej numer telefonu i wspólnie licytujemy, relacjonując cały czas przebieg licytacji. Przyjmujemy takźe górne limity cen (informacje poufne), do poziomu których licytujemy w Państwa imieniu. Artinfo.pl nie pobiera źadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne przy zgłoszeniach powyźej 1000 zł
Do 1000 zł przyjmujemy tylko zlecenia z limitem.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Do cen wylicytowanych dom aukcyjny dolicza 15% opłatę organizacyjną.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl