KRAJEWSKI Artur | Foty pstrykam stopą - tryptyk, 2017

Artur KRAJEWSKI (ur. 1971)

Foty pstrykam stopą - tryptyk, 2017

fotografia, grafika komputerowa, papier; 40 x 35 cm (każda z części);
sygn., dat. i opisana na odwrocie każda z części, lewa i prawa strona: 1 [3] z 3 / 24 / FOTY PSTRYKAM STOPĄ I DORABIAM FILOZOFIĘ. 2017 A. KRAJEWSKI; środkowa część: 2 z 3 / 24 / A. KRAJEWSKI 2017

Grafik, malarz, rysownik, ale też artysta multimedialny i animator sztuki, organizator akcji artystycznych, happeningów i festiwali sztuki. Twórca malarskiego Teatru Mody. Poeta, prozaik, pisze też eseje filozoficzne i komponuje muzykę. Wśród licznych cykli malarskich Artura Krajewskiego pojawiały się takie tematy jak: Kreator, Conceptus est Homo, Kobieta, Ciało, Krzyki i wiele innych. Za swoją twórczość i działalność był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. W swoim rodzinnym mieście Żyrardowie organizuje Wielki Festiwal - Żyrardów Miasto Gwiazd. Urodzony w Żyrardowie w 1971 roku najpierw studiował weterynarię, a od 1995 roku do 2000 studiował na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Dyplom zrealizował u Daniela Szczechury. Obecnie prowadzi Pracownię Kompozycji Projektowej i Rysunku na Wydziale Konserwacji warszawskiej ASP. Jest profesorem nadzwyczajnym tej uczelni.

KRAJEWSKI Artur
Urodził się 24.07.1971 roku w Żyrardowie. Studia na wydziale grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni prof. Daniela Szczechury z dziedziny FILM ANIMOWANY. Wyróżnienie malarskie w pracowni prof. Adama Styki. Obecnie adiunkt w warszawskiej ASP. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki.
Od kilku lat kierownik „Galerii Perspektyw”, promującej młode talenty. W swoim dorobku artystycznym ma ok. 100 wystaw indywidualnych. Wydał kilka książek i albumów, m.in. esej filozoficzny „Kreator”, tomik wierszy, zbiór opowiadań, cztery płyty z muzyką autorską. Twórca Festiwalu „Integralia” – wydarzenia integrującego dziedziny twórcze środowisk akademickich.

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.