Wojsko Polskie. Księstwo Warszawskie 1807-1814; Wojsko Polskie. Królestwo Polskie 1815-1830
Warszawa-Kraków 1903-1905, 35 x 27 cm, oprawa pełna skóra z odwzorowanymi wg oryginału, wykonanego przez introligatornię J.F.Puget w Warszawie, tłokami z wizerunkiem żołnierzy polskich, tłoczona złotem tytulatura na licu i grzbiecie, górne brzegi kart złocone. Stan zachowania: kilka niewielkich plamek, w większości na bibułach ochronnych, poza tym stan idealny.
Bardzo liczne rysunki w tekście oraz 16 kolorowych plansz na oddzielnych tablicach wg pędzla W.Gembarzewskiego, m.in. słynny wizerunek Ks.J.Poniatowskiego powtarzany w wielu póżniejszych wydawnictwach. Zawiera m.in. szczegółowe omówienie poszczególnych formacji i ich umundurowania, opis i dzieje orderów, listę oficerów.
Bronisław Gembarzewski (1872-1941) - malarz batalista, historyk wojskowości, muzealnik, dyrektor Muzeum Narodowego w latach 1916 -1936, twórca Muzeum Wojska w Warszawie, konultant Stefana Żeromskiego w czasie pracy nad Popiołami.
GEMBARZEWSKI Bronisław
Urodził się w 1872 roku w Petersburgu, zmarł w 1941 roku w Warszawie. Już w latach gimnazjalnych uczył się rysunku u W. Gersona. Następnie studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu (1891-1894) w pracowni B.P. Willewaldego. Wtedy zaczął się interesować ikonografią dawnego wojska polskiego i zbieraniem materiałów na ten temat. W 1894 roku organizował dział historyczno-wojskowy w Rapperswilu. W latach 1895-1896 przebywał w Paryżu i studiował prawdopodobnie w École de Beaux-arts prowadząc jednocześnie badania nad epoką napoleońską. Od 1912 roku działał w Towarzystwie Opieki nad Zabytkami, którego następnie był prezesem i członkiem honorowym. Od 1916 roku był członkiem Towarzystwa Naukowego Warszawskiego. W latach 1916-1936 był dyrektorem Muzeum Narodowego w Warszawie, a od 1920 roku także Muzeum Wojska Polskiego, którego był twórcą. W 1922 roku odznaczony orderem Polonia Restituta i francuską Legią Honorową. Twórczość łączyła się z jego zainteresowaniem historią wojska polskiego. Ilustrował własne prace naukowe i prace innych autorów w zakresie wojskowości, wykonał ilustracje do Encyklopedii Staropolskiej Ilustrowanej Zygmunta Glogera. Ponadto malował pejzaże, współpracował z filmem i teatrem - m.in. zaprojektował kostiumy do filmu "Pan Tadeusz" i opracował 72 tablice ubiorów do filmu "Ogniem i Mieczem".
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl