Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
MRÓZ Daniel | Bajki robotów[Potwór], 1964

Daniel MRÓZ (1917-1993)

Bajki robotów[Potwór], 1964

Piórko, tusz, papier; wym.: 29,5 x 29,5 cm; nie sygn. Ilustracja do: Stanisław Lem "Bajki robotów", miesięcznik POLSKA nr 12 (124), 1964; na odwrocie widoczne zagięcia papieru oraz opisy i pieczątki wydawnictwa. Lit.: "Daniel Mróz. Rysunki i ilustracje", katalog wystawy, Jelenia Góra 2011, il. s. 50; "Bestiariusz Lema według Mroza", Gdynia 2012, s. 54-55.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
MRÓZ Daniel
Polski grafik, scenograf i rysownik, członek Grupy Krakowskiej. Dwa lata uczył się w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego w Krakowie. W 1946 rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jednym z jego wykładowców był Marian Eile i to on ściągnął go potem do pracy w tygodniku "Przekrój". Dyplom (z wyróżnieniem) na Studium Scenografii otrzymał w 1952; na Wydziale Grafiki – w 1953. Od lipca 1951-1978 był stałym ilustratorem tygodnika "Przekrój", w którym zamieszczał swoje rysunki, a także tworzył charakterystyczną szatę graficzną pisma, z którym współpracował do końca życia – projektując jego okładki. Ponadto zajmował się grafiką książki (okładki, ilustracje, projekty typograficzne), scenografią teatralną, plakatem. Współpracował z pismem "Zebra" (początkowo - "Czarno na białym"), "Ty i Ja" i "Młodym Technikiem". Zilustrował między innymi Cyberiadę i Bajki robotów Stanisława Lema. Wykonał też ilustracje do dzieł Franza Kafki, Sławomira Mrożka, Juliusza Verne'a. Tworzył głownie techniką rysunku piórkiem i tuszem oraz collage'u. Inspirował się kolażami Maxa Ernsta, tworząc własny niepowtarzalny styl, który cechuje surrealizm i groteskowość.
Informacje dla kupujących:


Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji.

Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:

tel.: 022 818 94 68
tel. kom.: 0 601 808 148
e-mail:
aukcje@artinfo.pl

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl