Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
TRAMECOURT Daniel Jerzy de | Taxi, 1983 r.

Daniel Jerzy de TRAMECOURT (1950 - 2015 Łódź)

Taxi, 1983 r.

olej/płótno, 51 x 73 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'DANIEL 83 | DE TRAMECOURT| [monogram wiązany]'

* opłata droit de suite

"Daniel de Tramecourt odtwarza to, co go otacza: ludzi, miejsca, budynki, wnętrza, rekwizyty codzienności (którym nadaje szczególne znaczenia), ale również to, co widzi, 'wewnętrznym okiem' i co zostało utrwalone w pamięci tradycji - wątki archetypiczne wyjęte z filozofii, literatury, sztuki, z Biblii i mitologii, a więc z tych obszarów, w których stale obecna jest idea powracalności, 'wiecznego powrotu' do źródeł. W ten sposób, oprócz substytutów rzeczywistości, w jego sztuce wyświetlają się cienie 'rzeczy pierwszych'. Daniel maluje, rysuje, rzeźbi, uprawia grafikę. We wszystkich dziedzinach jest zarazem amatorem i profesjonalistą, samorodkiem, który własnymi siłami skrystalizował się jak diament. Nie ukończył Akademii Sztuk Pięknych, nie został dyplomowanym artystą, magistrem sztuk, ale to mu w niczym nie przeszkadza, bo dyplom nie musi być wcale świadectwem dojrzałości artystycznej. Pozostał suwerenny, a sztuka stała się jedyną racją jego istnienia". (Aleksandra Melbechowska-Luty, Miejsca, ślady, cienie. Słowo o twórczości Daniela de Tramecourta, www.cyfrowaetnografia.pl)

Malarz, grafik, rysownik, rzeźbiarz. Urodził się w 1950 roku w Lublinie. Pracował twórczo od 1968 roku. Podróżował, żył ze sztuki w różnych miastach, także wiele lat w Paryżu. Stworzył i prowadził galerię w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą oraz był aktywną i barwną postacią jego środowiska artystycznego. Za szczególnie cenne uważał rozmowy o plastyce i filozofii ze znanym krytykiem sztuki, Januszem Jaremowiczem. Zaowocowały one dwoma tekstami Jaremowicza na łamach "Literatury" o artystycznych poczynaniach Tramecourta. Od 1988 roku był członkiem ZPAMiG, w latach 1971-98 był stypendystą MKiS. Prace jego znajdują się w muzeach i licznych kolekcjach prywatnych. Wystawiał w kraju i za granicą. Wybrane wystawy indywidualne: Muzeum Kazimierza Dolnego - Galeria Letnia, Kazimierz, 1988; Marin-Art, pod patronatem Jego Ekscelencji Ambasadora RP w Paryżu, Paryż, 1990; Instytut Polski, Paryż, 1993; Muzeum Nadwiślańskie - Kamienica Celejowska, Kazimierz, 1994.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
TRAMECOURT Daniel Jerzy de

Daniel de Tramecourt ukończył liceum plastyczne w Lublinie, następnie indywidualnie studiował malarstwo i filozofię pod kierunkiem prof. Janusza Jaremowicza. Zdobył uprawnienia zawodowe artysty plastyka przyznawane komisyjnie przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. W latach 1997-1998 był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Podczas kilkuletniego pobytu w Paryżu zetknął się bliżej z twórczością Alberto Giacomettiego, która fascynuje go i inspiruje do dziś. Po powrocie z Francji osiedlił się w Kazimierzu Dolnym, gdzie obok malowania przez pewien czas prowadził galerię. Jego ulubione tematy to martwa natura, pejzaż nadwiślański i postać, zwłaszcza kobieca. Artysta wystawia od 1969, m. in. w Paryżu, Warszawie, Lublinie, Krakowie, Tuluzie, Monachium i Kazimierzu Dolnym. Jego prace znajdują się w zbiorach Biblioteki Głównej UMCS w Lublinie, Biblioteki Jagiellońskiej, Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu oraz kolekcjach prywatnych, m.in. Wojciecha Borzobohatego.

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
W przypadku wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu * - do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl