KOZIERADZKA Dorota | Kiosk, 2006/2007

Dorota KOZIERADZKA (ur. 1982)

Kiosk, 2006/2007

Tempera żółtkowa, płótno
150 x 110 cm
Sygn. na odwrocie: tempera żółtkowa/ 110 x 150 06/07/ Dorota Kozieradzka/ (nie czyścić na mokro)

KOZIERADZKA Dorota

Fotografka, malarka, współtwórczyni, razem z Michałem Szuszkiewiczem interdyscyplinarnych projektów takich jak „Fontainebleau" (CSW, Warszawa Zamek Ujazdowski), „Legenda” (Galerii Studio, Warszawa), czy „Neue Gebiete” (Museum Junge Kunst, Frankfurt nad Odrą). Od 2009 roku trenuje łyżwiarstwo figurowe odnosząc sukcesy na zawodach amatorskich. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2007). Dyplom zrealizowała w pracowni malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego, aneks do dyplomu z fotografii pod kierunkiem prof. Grzegorza Kowalskiego.

W 2009 została laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska". Finalistka bien-nale, festiwali, konkursów takich, jak Rybie Oko (2006, 2011), Bielska Jesień (2007), War-szawski Festiwal Fotografii Artystycznej (2007), Konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa (2007), Supermarket Sztuki (2007). Prace w kolekcjach w kraju i za granicą m.in. Dietricha Mateschitza, Luciano Benettona: Imago Mundi Collection, Kolekcji Joanny i Krzysztofa Madelskich.