Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
NIEZNALSKA Dorota | Jewellery cz. 1 i 2, 2010

Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)

Jewellery cz. 1 i 2, 2010

fotografia barwna, C-print, papier fotograficzny Fuji;
70 x 60 cm (wymiar każdej z fotografii);
na odwrocie fotografii nalepka autorska: Dorota Nieznalska / Jewellery cz.1 2010 r. / Swarovski crystal, aluminium / fotografia kolorowa z odręcznym podpisem: D. Nieznalska;
na odwrocie oprawy części 2 nalepka autorska z informacją o pracy;
wydruki autorskie, nakład: 1/5.
Symbole odnoszące się do władzy, polityki, przemocy i cierpienia wykonane zostały z aluminium z ręcznie nakładanymi kryształkami Swarovskiego - dyptyk fotograficzny.

Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Brała udział w ponad stu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach publicznych i prywatnych w kraju i za granicą. W 2013 roku uzyskała stopień doktora na Wydziale Rzeźby, Kierunek Intermedia w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pracuje jako asystentka Wydziału Rzeźby i Intermediów w gdańskiej ASP.
Realizuje prace z zakresu rzeźby, instalacji, fotografii, wideo. W swoich wczesnych pracach wykorzystywała między innymi symbole religijne. Problem silnej tradycji katolickiej panującej w Polsce łączyła z męską dominacją w społeczeństwie. Poruszała także tematy tożsamości, seksualności oraz stereotypowych ról kobiet i mężczyzn.
Obecnie interesują ją zagadnienia relacji społecznych i politycznych w kontekście przemocy. Realizuje projekty badawcze dotyczące miejsc pamięci, śladów pamięci / zapomnienia oraz historii. W latach 1998-2002 Współpracowała z Galerią Wyspa i Fundacją Wyspa Progress. Następnie otrzymała nagrody i stypendia m. in.: Nagroda za wyróżnioną pracę dyplomową - stypendium pobytowe The Germinations XI, Hull, Anglia (1999); Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców i Naukowców (2000);
Stypendium pobytowe Kunstforum Ostdeutsche Galerie Regensburg, Niemcy (2005-2006); Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009); Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego (2009); Stypendium pobytowe Polish Kultursommer Scholarship 2010, Kilonia, Niemcy (2010); I nagroda Gdańskiego Biennale Sztuki, pt.: Tożsamość Miejsca, zorganizowanego w Gdańskiej Galerii Miejskiej 2 (2010); Stypendium pobytowe HIAP- Paths Crossing, Helsinki, Finlandia (2011-2012);
Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne (2012); Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014); Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego (2015).
(Dorota Nieznalska)

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
NIEZNALSKA Dorota
Artyska intermedialna, tworzy prace rzeźbiarskie, instalacje, filmy wideo oraz wideoinstalacje.
Studiowała na wydziale rzeźby gdańskiej ASP w pracowni prof. Franciszka Duszeńki i w pracowni multimedialnej prof. Grzegorza Klamana, gdzie uzyskała dyplom w 1999 r.
Zajmowała się problemem tradycji polskiej, kultury katolickiej oraz motywem płci i stereotypów dotyczących roli kobiety i mężczyzny. Jej późniejsze prace nawiązują do ikonografii chrześcijańskiej oraz historii Polski.
Jej wystawy indywidualne to m.in.: "Modus operandi" CSW, Warszawa (2000), "Dominacja" CSW Łaźnia, Gdańsk (2001), "Pasja" Galeria Arsenał, Białystok (2001). Uczestniczyła też w wystawach zbiorowych - m.in.: "Argenda", Festiwal Sztuk Młodych Kulturhuset, Sztokholm (1998), "Public relations, CSW Łaźnia (1999), "Model do składania" Ogólnopolska Wystawa Młodych Twórców w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (2000), "Scena 2000" CSW, Warszawa (2000/2001), "Kobieta o kobiecie II" Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (2001), "Relaks" Galeria Arsenał, Białystok, Architectures of Gender, Sculpture Center w Nowym Jorku, Biały Mazur w Neuer Berliner Kunstverein (2003) oraz Absolucja, Norrtelje Kunsthalle we Szwecji.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl