Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
LUTCZYN Edward | Dlaczego sól jest słona, czyli odpowiedzi na głupie pytania, ilustracja do książki Jana Rurańskiego, 1984 r.

Edward LUTCZYN (ur. 1947)

Dlaczego sól jest słona, czyli odpowiedzi na głupie pytania, ilustracja do książki Jana Rurańskiego, 1984 r.

akwarela, collage, tusz/papier, 22 x 15,2 cm
na odwrociu opisany: 'Ile nóg ma stonoga? | Rozdz. 13 | 1:1 | J. Rurański "Dlaczego sól jest słona, czyli | odpowiedzi na głupie pytania" oraz pieczątka: 'WYDAWNICTWA NORMALIZACYJNE'

WYDANIA:
- wyd. I - Wydawnictwa "Alfa" 1984
- wyd. II - Dom Wyd. JAR 1992

Artysta plastyk znany z rysunków satyrycznych, karykatur i ilustracji oraz plakatów, zarówno skierowanych do najmłodszych, jak i do dorosłych. W wieku 8 lat, w 1955 roku, został nagrodzony w konkursie rysunkowym organizowanym przez "Płomyczek". Debiutował w 1971 roku ilustracjami w "Szpilkach". W tym samym roku pojawił się w dwutygodniku "Student" i "Echu Krakowa". Współpracował z wieloma tytułami, takimi jak "Gazeta Wyborcza", "Playboy", "Przekrój", "Reader’s Digest", "Świerszczyk", "Wiedza i Życie". Rysował również w programie telewizyjnym "Butik". Jest autorem dwóch komiksów publikowanych w latach 80. w magazynie opowieści rysunkowych "Relax". Wydał kilka zbiorów rysunków, m.in. "Narysuj mnie, tato", "O dziatkach i dziadkach", "Czarna seria", "Czarna seryjka dla dzieci", "Jak po sznurku", "To tylko żart" i "Rysunki różne, kwadratowe i podłużne". Zilustrował ponad 130 książek dla dzieci, m.in. "Małpę w kąpieli" Aleksandra Fredry i "Kolędę myszki" Agnieszki Osieckiej. Artysta o charakterystycznej kresce i o dużym poczuciu humoru, wielokrotny laureat złotej, srebrnej i brązowej Szpilki.

PODATKI I OPŁATY
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl