POCHODZENIE: - dom aukcyjny DESA Unicum, wrzesień 2008 - kolekcja prywatna, Warszawa
Efraim i Menasze Seidenbeutlowie stanowili przykład osobliwego tandemu artystycznego, jakich w historii sztuki jest mało. Malowali bowiem, a od 1933 również wystawiali wspólnie stworzone obrazy. Ich indywidualne prace trudno odróżnić, gdyż posługiwali się identycznym językiem form. Pierwsze nauki pobierali od starszego brata, Józefa. Następnie kształcili się u Miłosza Kotarbińskiego w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych w Warszawie. W tym samym mieście studiowali w latach 20. w Szkole Sztuk Pięknych u bodaj najważniejszych profesorów tego czasu - Tadeusza Pruszkowskiego i Władysława Skoczylasa. Swoje prace wystawiali w Żydowskim Towarzystwie Krzewienia Sztuk Pięknych, Instytucie Propagandy Sztuki czy Towarzystwach Sztuk Pięknych na terenie kraju, a także za granicą - w latach 30. na ekspozycjach w Edynburgu, Moskwie, Nowym Jorku, Wenecji, Brukseli czy Londynie. Bracia należeli do grupy uczniów Pruszkowskiego o nazwie Szkoła Warszawska. Ich dzieła zaliczają się do nurtu tradycyjnego w sztuce polskiej między wojnami. Artyści korzystali z dokonań postimpresjonizmu, a sednem ich dorobku stała się barwa jako podstawowy element konstrukcyjny obrazu. Uprawiali malarstwo portretowe i rodzajowe, tworzyli martwe natury i pejzaże, które powstawały podczas podróży po Polsce. Odwiedzali Hel, Kraków, Drohobycz, Borysław czy Kazimierz Dolny, przedstawiony na prezentowanej kompozycji.
Bracia bliźniacy, urodzili się w 1903 r. w Warszawie, zostali zamordowani w obozie Flossenburg. Większość prac tworzyli wspólnie. Studiowali w warszawskiej Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa u M. Kotarbińskiego oraz w warszawskiej SSP w pracowniach W. Skoczylasa i T. Pruszkowskiego. Byli członkami stowarzyszenia Szkoła Warszawska. Wystawiali w kraju i za granicą. Malowali martwe natury, pejzaże w duchu nauk swojego mistrza - Tadeusza Pruszkowskiego - delikatne, blade kolory, fakturowane nakładanie farby, kameralne wnętrza i fragmenty architektury lekko geometryzowane.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
Bracia bliźniacy, urodzili się w 1903 r w Warszawie, zostali zamordowani w obozie Flosesenburg. Większość prac tworzyli współnie. Studia w warszawskiej Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa u M. Kotarbińskiego oraz w warszawskiej SSP w pracowniach W. Skoczylasa i T. Pruszkowskiego. Członkowie stowarzyszenia Szkoła Warszawska. Wystawiali w kraju i za granicą. Malowali martwe natury, pejzaże w duchu nauk swojego mistrza - Tadeusza Pruszkowskiego - delikatne, blade kolory, fakturowane nakładanie farby, kameralne wnętrza i fragmenty architektury lekko geometryzowane. Malowali także liryczne portrety.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl