gwasz, karton, 47 x 34 cm, sygn. p.d. znakiem stylizowanego bąka oraz na odwrocie długopisem: Eug Bak (sic!) / 1967 / (stylizowany bąk); na odwrocie autorski napis atramentem: ranek. Powyższy obraz obecny właściciel otrzymał od malarza Bronisława Krawczuka.
Kowal, muzyk, rzeźbiarz i malarz, w czasie kryzysu lat trzydziestych dorabiał muzykowaniem. W latach okupacji został wywieziony na roboty do Niemiec. Po powrocie na Śląsk pracował jako maszynista w zakładach cynkowych, w tym czasie zaczął rzeźbić w glinie, drewnie i szamocie. Do malowania namówił go Paweł Stolorz. Od 1959 brał udział w zajęciach sekcji plastyki ZDK przy kopalni "Wieczorek". Najczęściej malował śląską architekturę przemysłową - kopalnie, huty, elektrownie, koksownie - z niezwykłą precyzją rysunku i subtelnych zestawień kolorystycznych. Jest autorem serii fantastycznych obrazów przedstawiających wizje życia na księżycu. Artysta używał farb olejnych , gwaszy i temper. (Lit.: "Twórcy intuicyjni z kolekcji Barwy Śląska Stanisława Gerarda Trefonia", Ruda Śląska 2015, tom I, s. 48)
Kowal, muzyk, rzeźbiarz i malarz, w czasie kryzysu lat trzydziestych dorabiał muzykowaniem. W latach okupacji został wywieziony na roboty do Niemiec. Po powrocie na Śląsk pracował jako maszynista w zakładach cynkowych, w tym czasie zaczął rzeźbić w glinie, drewnie i szamocie. Do malowania namówił go Paweł Stolorz. Od 1959 brał udział w zajęciach sekcji plastyki ZDK przy kopalni "Wieczorek". Najczęściej malował śląską architekturę przemysłową - kopalnie, huty, elektrownie, koksownie - z niezwykłą precyzją rysunku i subtelnych zestawień kolorystycznych. Jest autorem serii fantastycznych obrazów przedstawiających wizje życia na księżycu. Artysta używał farb olejnych, gwaszy i temper.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl