olej/płótno, 51 x 79 cm sygnowany oraz tytuł autorski p.d.: `F.M.Wygrzywalski senior | "Ranny lot" ` na odwrociu papierowa nalepka wystawowa z Salonu Sztuki Stanisława Kulikowskiego w Warszawie z opisem obrazu i tytułem: `Albatrosy`; na ramie pieczątki z zakładu ramiarskiego we Lwowie
Na odwrociu prezentowanego obrazu znajduje się papierowa nalepka z Salonu Sztuki Stanisława Kulikowskiego. Warszawski marszand zaczął współpracować z Wygrzywalskim jeszcze przed pierwszą wojną światową i przez wiele lat był najważniejszym przedstawicielem lwowskiego artysty. W Salonie Sztuki Wygrzywalski wystawiał indywidualnie i wielokrotnie na wystawach zbiorowych. Jego prace prezentowano obok dzieł takich artystów jak Jacek Malczewski, Jan Stanisławski, Julian Fałat. Prowadzony przez Kulikowskiego Salon Sztuki mieścił się początkowo przy ulicy Marszałkowskiej 129, w nieistniejącej dzisiaj kamienicy Zambonich. Kulikowski na parterze budynku miał lokal, w którym eksponował obrazy i dokonywał transakcji. Wystawiał obok wymienionych wcześniej artystów również Chełmońskiego, Axentowicza i Pruszkowskiego. Przed pierwszą wojną Kulikowski przeniósł swoją galerię na Nowy Świat, a potem na Krakowskie Przedmieście, cały czas powiększając metraż przestrzeni ekspozycyjnej. Obok "Albatrosów" w Salonie Sztuki zaprezentowany został także obraz "Kormorany"; obydwa płótna są ciekawym przykładem rzadkiej dla artysty tematyki animalistycznej. Oba obrazy wykazują analogie nie tylko przez kompozycję i kolorystykę, ale także rozmiar płótna.
Studiował w monachijskiej ASP w latach 1893-98 oraz w Academie Julian w Paryżu. W 1908 roku osiadł we Lwowie. Naturalizm i silna ekspresja jego początkowych dzieł, w których przedstawiał pracę ludzką bądź wydarzenia o dużym ładunku dramatycznym, ustąpiły w późniejszym okresie realistycznym pejzażom włoskim i ukraińskim. Wygrzywalski był twórcą dekoracji lwowskiej Izby Przemysłowo - Handlowej. Projektował również witraże, tworzył scenografię i kostiumy teatralne.
WYGRZYWALSKI Feliks Michał
Studiował w monachijskiej ASP w latach 1893 - 1898 oraz w Academie Julian w Paryżu. W 1908 roku osiadł we Lwowie. Naturalizm i silna ekspresja jego początkowych dzieł, w których przedstawiał pracę ludzką bądź wydarzenia o dużym ładunku dramatycznym, ustąpiły w późniejszym okresie realistycznym pejzażom włoskim i ukraińskim. Wygrzywalski był twórcą dekoracji lwowskiej Izby Przemysłowo - Hadlowej. Projektował również witraże, tworzył scenografię i kostiumy teatralne.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl