olej/deska, 32,5 x 22,8 cm sygnowany p.d.: F. M. Wygrzywalski | Terracina' na odwrociu ołówkiem: 'Ulica z Terraciny' oraz fragmentarycznie zachowna nalepka wystawowa
WYSTAWIANY: - Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (?)
Terracina, dziś dynamiczny nadmorski kurort, na początku XX wieku znajdowała się na uboczu turystycznych szlaków. Miasteczko oddalone o niecałe sześćdziesiąt kilometrów od Rzymu przyciągało tylko nielicznych ciekawskich. Był wśród nich Wygrzywalski, od 1900 roku na stałe mieszkający w Rzymie razem ze swoją żoną, Rosą Imassą. Wybór Terraciny na plenerowy przystanek wydaje się być nieprzypadkowy. W miasteczku, jeszcze w XVIII wieku zatrzymywali się liczni artyści zwiedzający Lacjum; wśród nich m.in. Joseph Turner, Edward Lear i John Robert Cozens. Przyciągało ich mocne słońce i malowniczy krajobraz wybrzeża. Samo miasteczko kusiło licznymi zabytkami architektury: usytuowaną na wzgórzu świątynią Jupitera, romańską katedrą, gotyckimi opactwami i cienistymi uliczkami. W czasach Wygrzywalskiego istniało już połączenie kolejowe umożliwiające przejazd z Rzymu do Terraciny w niecałe dwie godziny.
WYGRZYWALSKI Feliks Michał
Studiował w monachijskiej ASP w latach 1893 - 1898 oraz w Academie Julian w Paryżu. W 1908 roku osiadł we Lwowie. Naturalizm i silna ekspresja jego początkowych dzieł, w których przedstawiał pracę ludzką bądź wydarzenia o dużym ładunku dramatycznym, ustąpiły w późniejszym okresie realistycznym pejzażom włoskim i ukraińskim. Wygrzywalski był twórcą dekoracji lwowskiej Izby Przemysłowo - Hadlowej. Projektował również witraże, tworzył scenografię i kostiumy teatralne.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl