Roczniki w oryginalnych tekach tekturowych. Komplet!!! "Kronika" wychodziła w 24 zeszytach rocznie (łącznie ukazało się 325 zeszytów). Niewielkie ślady zalania w nr 17-23.Wielka rzadkość antykwaryczna.
Topolski studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych w pracowni Tadeusza Pruszkowskiego. W 1933 r. przeniósł się na stałe do Anglii. Od 1935 r. ukazują się jego albumy rysunkowe ("The London Spectacle", 1935; "Britain in Peace and War", 1941; "Russia in War", 1942). Malarz, podróżnik, kronikarz wojen i codziennego życia, zdobywa ogromną popularność: przed jego sztalugami pozowali m. in. Królowa Elżbieta II, Bertrand Russell, Winston Churchill i Charles de Gaulle. Bernard Shaw mówił o Topolskim: "największy wśród impresjonistów operujących czernią i bielą". Retrospektywne wystawy "Kronik" organizowano w galeriach Nowego Yorku, Moskwy, Tokio, Hamburga i Izraela: również w Krakowie, w maju 1965 r.
TOPOLSKI Feliks
Urodził się w 1907 r w Warszawie, zmarł w 1989 w Londynie. Studia w warszawskiej ASP pod kierunkiem T. Pruszkowskiego. Członek Loży Wolnomalarskiej skupiającej uczniów T. Pruszkowskiego. Bywalec warszawskich salonów i kawiarni artystycznych, ilustrował "Skamandra" i "Wiadomości Literackie". Od 1935 r na stałe w Londynie. Przez blisko 20 lat - do 1970 r wydawał "Kroniki Topolskiego" - rysunkowy zapis czasów, w których żył, cały zbiór liczy blisko 3 tysiace litografii. Artysta zyskał wielką popularność w Anglii, uznanie przełożyło się na zamówienia portretów przez osobistości świata polityki i sztuki. Jego obrazy zakupiły najważniejsze galerie i muzea. Od 1975 r. - do końca życia pracował nad Pamiętnikiem stulecia - olbrzymim przedsięwzięciu artystycznym. Gigantycznych rozmiarów obraz o wym. 200 m długości i od 4 m do 7m wysokości, ustawiony na kształt labiryntu w jego londyńskiej pracowni, miał obrazować historię XX wieku. Artysta zdobył światową sławę, w kraju mniej znany.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl