olej/płótno, 211 x 103 cm sygnowany i datowany p. d.: `F Kostr 99` na odwrocie papierowa naklejka: `Muzeum Narodowe w Warszawie | (...) 18544`
Prezentowany obraz został namalowany na zamówienie ks. Lubomirskiego, który zamówił u Kostrzewskiego serię wielkich "malowanych gobelinów" do dekoracji pałacu w Małej Wsi. "Malowidła imitujące gobeliny stanowią ozdobę salonów. Malowane jasno i kolorowo, na każdej ścianie są widoczne i dlatego też teraz mają wielkie powodzenie" (cytat ze współczesnej Kostrzewskiemu prasy codziennej, [za:] Irena Jakimowiczowa, Franciszek Kostrzewski, Warszawa 1952, str. 88)
Uczył się w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych, a jego nauczycielami byli M. Zaleski, C. Breslauer i F. Piwarski. Przez okres dwóch lat (od roku 1849) przebywał i pracował w Kielcach, zaproszony przez T. Zielińskiego mecenasa i kolekcjonera sztuki. W roku 1856 podróżował po Europie, na dłużej zatrzymując się w Paryżu. NA stałe mieszkał i pracował w Warszawie- tworzył dla warszawskich czasopism: `Tygodnika Ilustrowanego` i `Kłosów`. Autor ogromnej ilości ilustracji, rysunków satyrycznych i karykatur. Głównym tematem jego prac były sceny rodzajowe.
KOSTRZEWSKI Franciszek
Uczył się w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych, a jego nauczycielami byli M.Zaleski, C.Breslauer i F.Piwarski.Od roku 1849 przez dwa lata przebywał i pracował w Kielcach zaproszony przez T.Zielińskiego mecenasa i kolekcjonera sztuki. W roku 1856 podróżował po Europie na dłużej zatrzymując się w Paryżu. Stale mieszkał w Warszawie, z miastem tym związana jest jego twórczość, pracował w warszawskich czasopismach: "Tygodniku Ilustrowanym"i "Kłosach". Autor ogromnej ilości ilustracji, rysunków satyrycznych i karykatur.Głównym tematem jego prac były sceny rodzajowe z życia codziennego.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia poaukcyjne.
Formy zgłoszenia: Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym niesprzedanym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail: 022 818 94 68
0693 108 148
mail: aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl