Projekt krzesła "Muszelka", datowany na rok 1956, jest reprezentatywnym zwiastunem odwilży we wzornictwie przemysłowym i nadchodzących przemian w kształtach mebli. Nowe postulaty odżegnujące się od ciężkich i przysadzistych brył mebli z poprzedniej dekady, zakładały odświeżenie estetyki użytkowej, przez wprowadzenie koloru do wnętrza, a przede wszystkim przez odciążenie form przedmiotów. Zaczęto stosować lekką konstrukcję i płynną linię konturu, co było możliwe dzięki opanowaniu technologii giętej sklejki, nadającej się doskonale do kształtowania fantazyjnych form przestrzennych dla przedmiotu tak prozaicznego jak krzesło. Popularność, jaką zdobyło krzesło "Muszelka", opierała się w dużej mierze na technologii jej wykonania. Atutem projektu było wprowadzenie tapicerowanego siedziska zamiast pozostawienia odsłoniętej sklejki, co czyniło mebel mniej wymagającym w produkcji, ponieważ pozwalało na ukrycie umocnień łączeń i elementów konstrukcyjnych. Hanna Lachert, uczennica profesora Jana Kurzątkowskiego, należy do grona przedstawicieli nowego pokolenia projektantów "Ładu", które dyktowało nowoczesny styl wystroju wnętrz w latach 50. i 60. XX wieku. U progu swojej kariery w przemyśle wzorniczym, w 1957 roku, jako absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, znalazła się w elitarnym gronie młodych artystów zaproszonych do zaprezentowania swoich projektów na ekspozycji z okazji 30-lecia "Ładu". Biurko projektu debiutującej Lachert zostało nagrodzone na wystawie obok prac zasłużonych projektantów starszego pokolenia, m.in. Czesława Knothego i Władysława Winczego.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
Architekt wnętrz, projektant mebli. Od 1946 studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Jana Kurzątkowskiego (dyplom w 1953 r.), Współpracowała m.in. ze Spółdzielnią Artystyczną ŁAD i Instytutem Wzornictwa Przemysłowego.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl