WYSTAWIANY: - Atelier Nowosielskich. Ceramiczny świat Hanny i Leszka Nowosielskich, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Zielona Brama, Gdańsk, 11.03.-15.05.2016
LITERATURA: - Atelier Nowosielskich. Ceramiczny świat Hanny i Leszka Nowosielskich, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Zielona Brama, [red.] Hanna Negowska, Gdańsk 2016, s. nlb.
"Hanna Modrzewska-Nowosielska (…) kontynuowała wywodzący się z przedwojennych pracowni nurt szczególnie pięknej, rzeźbiarskiej w swej formie, ceramiki dekoracyjnej. Artystka z niebywale subtelnym wyczuciem wzbogaca jej formę, tworząc małe w swej skali, lecz rzadkiej piękności dzieła sztuki ceramicznej (…)". ANDA ROTTENBERG
Hanna Modrzewska-Nowosielska, po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych, zafascynowała się światem teatru i sceny. Przez pewien czas była asystentką Ottona Axera, słynnego scenografa i artysty. Wpływ owej fascynacji ma swoje odbicie w pracach powstających przez cały okres jej aktywności twórczej; teatralne motywy odnajdujemy m.in. w stylizowanych kompozycjach, złożonych z ludzkich sylwetek. Jeden z najpiękniejszych cyklów to nawiązujący do tańca "Balet", prezentowana w katalogu praca jest właśnie jego częścią. Wydłużone, zdynamizowane formy wyrażają ruch w tańcu, który inspirował rzeźbiarkę i designerkę dzięki wnuczce - uczennicy szkoły baletowej, a następnie tancerki akrobatycznej. Prace Hanny Modrzewskiej-Nowosielskiej znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i muzealnych w Polsce i za granicą, między innymi w Międzynarodowym Muzeum Ceramiki w Faenza (Museo Internazionale Della Ceramica Di Faenza) i Salonie Międzynarodowym w Paryżu (Salon International de Paris). Przez półwiecze dzieliła życie i pracownię z artystą Leszkiem Nowosielskim. Mieszkali w Podkowie Leśnej pod Warszawą, gdzie powstało atelier i galeria. Hanna i Leszek Nowosielscy stanowili wyjątkowy duet artystyczny, a zarazem byli ciepłą i gościnną parą, która ze swojego domu otoczonego kameralnym ogrodem uczyniła jedną z najbardziej niezwykłych galerii sztuki w Polsce.
Ukończyła studia na ASP w Warszawie (scenografia) w 1950 r. Przez dwa lata była asystentką Otto Axera podczas pracy w Teatrze Współczesnym i Operze Warszawskiej. Od 1956 r. zajmowała się ceramiką, początkowo dekorowała wyroby porcelanowe. Współpracowała z mężem Leszkiem Nowosielskim przy pracy nad jego reliefowymi kompozycjami ceramicznymi. Jej specjalnością była kameralna rzeźba ceramiczna. Laureatka nagród i wyróżnień na wystawach krajowych i zagranicznych. Prace Hanny Modrzewskiej-Nowosielskiej znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i za granicą.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje w katalogu cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl