Olej, płótno 41,4 x 33 cm Sygn. po prawej u dołu czarnym olejem: H Pillati | 59 [89?]
Henryk Pillati uczył się w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1845- 48, oraz paryskiej Ecole des Beaux Arts (1853/54 i 1857/58) oraz podobno w Akademii w Monachium w (1856 u W.Kaulbacha i K.Piloty`iego - te studia są kwestionowane przez wielu badaczy). Wyjeżdżał do Rzymu (1857/58) i Petersburga (1879). Działał w Warszawie, w swoich obrazach oraz ilustracjach do czasopism utrwalał scenki rodzajowe ze stolicy, malował też obrazy batalistyczne i pejzaże.