Olej, pilśnia; 25 x 28 cm Sygnowany śr. d.: Skurpski 60
* opłata droit de suite
Studia artystyczne odbywał w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego w Krakowie oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1944 r. Pracował w Ministerstwie Kultury i Sztuki w Lublinie, do Olsztyna przyjechał w marcu 1945 r, z pierwszą ekipą Pełnomocnika Rządu na Okręg Mazurski. Był organizatorem oraz wieloletnim kustoszem i dyrektorem Muzeum Warmii i Mazur, szefował Biuru Wystaw Artystycznych, był prezesem olsztyńskiego oddziału ZPAP, inspirował i współorganizował wiele inicjatyw kulturalnych i społecznych. Opublikował prace naukowe i popularyzatorskie z dziedziny sztuki i kultury ludowej, ochrony zabytków i sztuki współczesnej. Miał wiele wystaw indywidualnych - m.in. w 1980 r. w warszawskiej "Zachęcie".
Urodzony w 1914 roku w Skurpiach pod Działdowem. Studia artystyczne odbywał w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego w Krakowie oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1944 r. Pracował w Ministerstwie Kultury i Sztuki w Lublinie, do Olsztyna przyjechał w marcu 1945 r, z pierwszą ekipą Pełnomocnika Rządu na Okręg Mazurski. Był organizatorem oraz wieloletnim kustoszem i dyrektorem Muzeum Warmii i Mazur, szefował Biuru Wystaw Artystycznych, był prezesem olsztyńskiego oddziału ZPAP, inspirował i współorganizował wiele inicjatyw kulturalnych i społecznych (m.in. Współzałożyciel i wieloletni prezes SSK "Pojezierze"). Opublikował prace naukowe i popularyzatorskie z dziedziny sztuki i kultury ludowej, ochrony zabytków i sztuki współczesnej. Posiada liczne odznaczenia państwowe oraz wśród wielu licznych - regionalną nagrodę im. Michała Lengowskiego (1988 r) i ogólnopolską nagrodę im. Oskara Kolberga 91991 r), medal im. Biskupaa Ignacego Krasickiego. Ofiarowując w 1992 r. 30 obrazów olejnych i 30 rysunków miastu Nidzica, zapoczątkował istnienie w nim Galerii "Baszta". Miał wiele wystaw indywidualnych - m.in. W 1980 r. W warszawskiej "Zachęcie", brał udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, prezentując malarstwo i grafikę.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Zapis "* opłata droit de suite" oznacza obiekty, podlegające opłacie tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Powyzsza opłata jest obliczana zgodnie z art. 19 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zmianami).
Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl