KRASNODĘBSKI Hipolit Piotr | Z OKOLIC MILANÓWKA

Hipolit Piotr KRASNODĘBSKI (Borsztyn k. Łęczycy 1876 - Milanówek 1928)

Z OKOLIC MILANÓWKA

1920 r.
Olej na tekturze 25 x 33 cm
Sygnowany l.d. - "P. Krasnodębski 1920"
Na odwrocie resztki nalepki z wystawy z datą 12. XII. 1920 r.

- Kolekcja Pakoska, Muzeum Okręgowe w Toruniu, VIII.-X. 2000 r.
- Kolekcja Pakoska, Muzeum w Grudziądzu, I.-III. 2001 r.
- Kolekcja Pakoska, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, II.-IX. 2001 r.
- Kolekcja Pakoska - wokół krakowskiej "Sztuki", Muzeum Narodowe w Gdańsku, IX. 2001-I. 2002 r.
Literatura:
- Kolekcja Pakoska - wokół krakowskiej "Sztuki", kat. wystawy, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Toruń 2000, s. 79 (reprodukcja).
Edukację artystyczną odbył w pracowni J. Owidzkiego i w warszawskiej Klasie Rysunkowej u W. Gersona. Następnie wstąpił do krakowskiej ASP, gdzie kontynuował naukę w pracowniach J. Unierzyskiego, L. Wyczółkowskiego, J. Malczewskiego i J. Stanisławskiego (1898-1902). Był członkiem stowarzyszenia artystów warszawskich "Odłam", Warszawskiego Towarzystwa Artystów Polskich Sztuki Stosowanej, Towarzystwa Sztuk Graficznych (1912-1913) i Stowarzyszenia Artystów Malarzy "Pro Arte" (1922-1928). Od 1908 r. należał do T.A.P. "Sztuka".

KRASNODĘBSKI Hipolit Piotr
Malarz i grafik. Członek stowarzyszenia Pro Arte. Jeden z prekursorów nowoczesnego drzeworytu.