olej/tektura, 100 x 67 cm sygnowany i datowany p.d.: 'Ignacy Pinkas | 1918' tektura naklejona na płytę; po konserwacji, dołaczona dokumentacja konserwatorska; na odwrociu znajduje się portret kobiety, identyfikowanej z Marią Cyrus-Sobolewską (jej portret pędzla Pinkasa znajduje się w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie).
POCHODZENIE: - kolekcja prywatna, Kraków
W twórczości Ignacego Pinkasa tematyka związana z czasem walk o odzyskanie przez Polskę niepodległości zajmuje ważne miejsce. Artysta wielokrotnie malował przedstawienia prostego żołnierskiego życia czy portrety ważnych dla polityki tego czasu postaci (Pinkas jest m.in. autorem jednego z wizerunków Józefa Piłsudskiego). Prezentowany w naszym katalogu szkic również można wiązać z latami I wojny światowej. Praca przedstawia młodą kobietę z głową nakrytą chustą, stojąca ze złożonymi dłońmi. Sportretowana kobieta była zapewne sanitariuszką w szpitalu polowym działającym na froncie. W wieku osiemnastu lat razem z rodziną przeprowadził się do Krakowa, gdzie pracował dorywczo wykonując różne prace m.in. był aktorem w teatrze objazdowym. Od dzieciństwa wykazywał talent plastyczny, gdy w 1907 namalował portret arcyksięcia Franciszka Józefa uzyskana ze sprzedaży kwota pozwoliła mu rok później zostać wolnym słuchaczem na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego wykładowcami byli Stanisław Dębicki i Jacek Malczewski, po trzech latach wyjechał do Paryża. Po 1920 malarz skupił się na twórczości, podróżował do Pragi, Warszawy, Lwowa i Wilna, a także nad Bałtyk i do Francji. Był członkiem krakowskiej Sekcji Plastyków Związku Legionistów.
Podatki i opłaty: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl