drzeworyt/bibułka, 20 x 24,5 cm (zadruk) sygnowany ołówkiem p.d.: 'I.Krzeczanowski'
Artysta żydowski. Jego prace pokazywane były na wystawie "W Kazimierzu Wisła mówiła do nich po żydowsku... malarze żydowscy w kazimierskiej kolonii artystycznej", jaka prezentowana była w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym w roku 2007. W katalogu wystawy czytamy: "W 1933 roku ukończył Miejską Szkołę Sztuk Zdobniczych i Malarstwa w Warszawie i rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach Feliksa Kowarskiego, Stanisława Ostoję- Chrostowskiego i Leona Wyczółkowskiego. Uprawiał malarstwo, a przede wszystkim grafikę. Związany był z grupą lewicowych artystów tworzących Czapkę Frygijską. W 1938 roku wziął udział w Wystawie Sztuki Społecznej na Rakowcu. Zginął w getcie w Białymstoku.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.
KRZECZANOWSKI Izaak
Artysta żydowski. Jego prace pokazywane były na wystawie "W Kazimierzu Wisła mówiła do nich po żydowsku... malarze żydowscy w kazimierskiej kolonii artystycznej", jaka prezentowana była w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym w roku 2007. W kata-logu wystawy czytamy: "W 1933 roku ukończył Miejską Szkołę Sztuk Zdobniczych i Malarstwa w Warszawie i rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach F. Kowarskiego, S. Chrostowskiego i L. Wyczółkowskiego. Uprawiał malarstwo, a przede wszystkim grafikę. Związany był z grupą lewicowych artystów tworzących Czapkę Frygijską. W 1938 roku wziął udział w Wystawie Sztuki Społecznej na Rakowcu. Zginął w gettcie w Białymstoku.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl