Oferowany obraz przedstawia postać kobiety ujętej w popiersiu z delikatnie założonymi rękoma. Ułożone z gracją dłonie - lewa jakby szarpiąca niewidoczną harfę - są ważnym elementem oddania charakteru portretowanej. Jej twarz z oczami utkwionymi w dali tchnie rozmarzeniem, typowym skądinąd dla modelek, które znamy z XIX-wiecznych przedstawień. Nieznana z imienia kobieta została ukazana w szacie mającej nawiązywać do stroju starożytnego. Typowa dla klasycyzmu idealizacja nie odebrała portretowanej nic z jej indywidualności. Jan Nepomucen Lewicki studiował w latach 1822-1824 w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie u Józefa Brodowskiego, a potem uczył się litografii w oddziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warszawskiego. Brał udział w Powstaniu Listopadowym, m.in. wykonywał mapy topograficzne dla oddziałów powstańczych. W 1843 roku wyemigrował do Francji, zamieszkał w Paryżu. W latach 1853-1859 prowadził szkołę fotografii i kartografii w Lizbonie. Po powrocie do Warszawy w 1860 roku został kierownikiem artystycznym "Tygodnika Ilustrowanego" i współwłaścicielem zakładu fotograficznego. Około roku 1865 zamieszkał ponownie w Paryżu. Zajmował się grafiką użytkową (tworzył widoki miast, portrety wybitnych osobistości historycznych i współczesnych, sceny rodzajowe, historyczne ubiory polskie, a także rysunki satyryczne). Ilustrował pamiętniki Jana Chryzostoma Paska oraz "Ubiory ludu polskiego" Leona Zienkowicza (1841 r.).
Podatki i opłaty: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.
Uczył się rysunku w Krakowie pod kierunkiem Józefa Brodowskiego, następnie kszytałcił się w warszawie w rytownictwie i litografii. Po 1831 r. na emigracji w Paryżu wyuczył się fotografii. W latach 1853-59 założył szkołę Kartograficzną w Lizbonie, a także dał początek fotografii w Portugalii. W 1860 r. powrócił do kraju i został kierownikiem artystycznym założonego przed rokiem "Tygodnika Ilustrowanego", jednoczesnie otworzył zakład fotograficzny na spółkę z Aleksandrem Kenem, również byłym emigrantem.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl