olej, tektura; 33,5 x 49, 5 cm; sygn. l. d.: Marian Nowicki.
Artysta mieszkał w Poznaniu latach 1881-1895, później wyjechał do Niemiec, gdzie pracował i uczył się na kursie malarstwa dekoracyjnego u Zandera w Halle. W 1902 roku powrócił do Poznania, gdzie został dekoratorem w firmie malarskiej Rehfelda. Czynnie uczestniczył w życiu artystycznym Wielkopolski - w 1909 roku został członkiem Stowarzyszenia Artystów, a w 1937 roku był jednym z założycieli Wielkopolskiego Związku Zawodowego Artystów Malarzy i Rzeźbiarzy. Współpracował z Tadeuszem Popielem przy malowaniu polichromii w kościołach w Poznaniu, Grodziszczku k. Środy Wielkopolskiej i w Kępnie. W czasie I wojny światowej został wcielony do armii niemieckiej, w 1915 roku dostał się do niewoli rosyjskiej i pracował przy poszerzeniu kanału Wołga - jezioro Onega. Powrócił do Poznania w styczniu 1919 roku i został dekoratorem w Operze miejskiej. W 1925 i 1937 był w Paryżu, gdzie uczestniczył w wystawach międzynarodowych sztuki dekoracyjnej. Malował przede wszystkim pejzaże i martwe natury, zajmował się także grafiką użytkową.
NOWICKI Jan Marian
Mieszkał w Poznaniu latach 1881 - 95, później wyjechał do Niemiec, gdzie pracował i uczył się na kursie malarstwa dekoracyjnego u Zandera w Halle. W 1902 roku powrócił do Poznania, gdzie został dekoratorem w firmie malarskiej Rehfelda. Czynnie uczestniczył w życiu artystycznym Wielkopolski - w 1909 roku został członkiem Stowarzyszenia Artystów, a w 1937 roku był jednym z założycieli Wielkopolskiego Związku Zawodowego Artystów Malarzy i Rzeźbiarzy. Współpracował z Tadeuszem Popielem przy malowaniu polichromii w kościołach w Poznaniu, Grodziszczku k. Środy Wielkopolskiej i w Kępnie. W czasie I wojny światowej został wcielony do armii niemieckiej, w 1915 roku dostał się do niewoli rosyjskiej i pracował przy poszerzeniu kanału Wołga - jezioro Onega. Powrócił do Poznania w styczniu 1919 roku i został dekoratorem w Operze miejskiej. W 1925 i 1937 był w Paryżu, gdzie uczestniczył w wystawach międzynarodowych sztuki dekoracyjnej. Malował przede wszystkim pejzaże i martwe natury, zajmował się także grafiką użytkową.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl