olej/płótno, 200 x 135 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'Mioduszewski | sierpień 2017' oraz pieczęć: Fabryka Mebli
Prezentowana praca Bukiet Josefa Gočára jest hołdem dla jednego z najwybitniejszych czeskich architektów i urbanistów XX wieku. Jego najważniejsze dzieła związane były z czeskim kubizmem i modernizmem. Oprócz tego artysta miał ogromny wpływ na przebudowę wielu czeskich miast (np. Hradec Králové). Jak pisze Janek Owczarek: "Malarstwo Mioduszewskiego zręcznie wyślizguje się awangardowej optyce. Nie mieści się w niej przede wszystkim iluzja, ale także malarskie mitologie, optyczne złudzenia, tradycyjne techniki i starzy mistrzowie" (Janek Owczarek, Meblizm, [w:] Jan Mioduszewski. Fabryka Mebli, Warszawa 2015, s. 46).
Mioduszewski studiował w łódzkiej PWSSP na Wydziale Edukacji Wizualnej w latach 1994-96. Następnie w warszawskiej ASP na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego i Wydziale Rysunku u profesora Stanisława Baja. Studia ukończył dyplomem z malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego w 1999 roku. Asystent w pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych profesora Jacka Dyrzyńskiego na Wydziale Malarstwa ASP. Od 2002 roku Jan Mioduszewski wszystkie swoje wystąpienia tytułuje FABRYKA MEBLI. Fabryka Mebli produkuje obrazy, obiekty, fotografie. Projekt łączy malarstwo, interwencje, instalacje, działania w przestrzeni publicznej i performance (nazywane przez autora nieruchomymi performance). Realizacje malarskie to obrazy-meble, które powstają na podobraziach ciętych. W nieruchomych performance’ach Jan Mioduszewski używa malowanych kostiumów.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
MIODUSZEWSKI Jan
Studiował w łódzkiej PWSSP, na Wydziale Edukacji Wizualnej w latach 1994-96. Następnie studiował w warszawskiej ASP, na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego i Wydziale Rysunku u profesora Stanisława Baja. Studia ukończył dyplomem z malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego, w 1999 roku. Asystent w pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych profesora Jacka Dyrzyńskiego na Wydziale Malarstwa ASP.
Od 2002 roku Jan Mioduszewski wszystkie swoje wystąpienia tytułuje FABRYKA MEBLI. Fabryka Mebli produkuje obrazy, obiekty, fotografie. Projekt łączy malarstwo, interwencje, instalacje, działania w przestrzeni publicznej i performance (nazywane przez autora nieruchomymi performance). Realizacje malarskie to obrazy-meble, które powstają na podobraziach ciętych. W nieruchomych performance Jan Mioduszewski używa malowanych kostiumów (np. Ściana, Sąsiedzi dla Sąsiadów, 2003).
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 693 108 148
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl