czarna kredka, 34,8 x 25,8 cm w świetle passe-partout, sygnowany l.d. "Jan Rembowski 1921", l.d. suchy tłok
Studiował w warszawskiej Szkole Rysunkowej (ok. 1893-94) u W. Gersona, następnie w krakowskiej ASP (1901-07) u K. Laszczki i J. Mehoffera. W latach 1904-16 mieszkał w Zakopanem, a następnie w Warszawie. Należał do grup "Pięciu" oraz "Architektura, Rzeźba, Malarstwo i Rzemiosło". Był człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym. Malował, rysował, rzeźbił, uprawiał grafikę, ilustratorstwo i rzemiosło artystyczne, projektował polichromie ścienne, witraże, wystroje wnętrz i meble. Był także publicystą, poetą i pisarzem. Malował i rysował przede wszystkim portrety - głównie legionistów oraz typy ludowe, w tym górali. Posługiwał się głównie pastelem, a także węglem. Wystawiał w TZSP i Salonie A. Krywulta w Warszawie, w TPSP w Krakowie i Lwowie, a także za granicą - w Berlinie i Wiedniu. Prace w Muzeach Narodowych w Krakowie i Warszawie oraz w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.