olej, tektura 46 x 67,5 cm sygn. po lewej u dołu czarnym olejem: Jerzy Kossak
Sceny rodzajowe podpatrzone w życiu codziennym współczesnego sobie wojska polskiego zajmowały pokaźną część twórczości malarskiej Jerzego Kossaka. Około 1930 namalował cykl niedużych obrazków "z żołnierzami, końmi i dziewczętami na tle wiejskiego pejzażu", które nazwał "Wesołą wojną". Artysta powtarzał je wielokrotnie, nawet po II wojnie światowej - odwołując się do tradycyjnego sentymentu jaki budził zawsze w Polakach ułan, mundur i koń. Spopularyzował je zestaw pocztówek Wydawnictwa Salonu Malarzy Polskich w Krakowie Akropol.
KOSSAK Jerzy
Syn Wojciecha Kossaka. Od najmłodszych lat szkolił się pod okiem ojca i dziadka - Juliusza Kossaka. Jego obrazy nawiązywały do czasów napoleońskich i II wojny światowej. Podstawowym motywem w jego obrazach był koń. Brał udział w licznych wystawach. Jego prace cieszyły się ogromnym powodzeniem. Jako pierwszy w rodzinie do swojej twórczości wprowadził element legend starogermańskich i celtyckich.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl