akwaforta/papier japoński, 17,5 x 11,9 cm (odbitka), 23,5 x 17 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: `Pankiewicz`
- Katalog wystawy dzieł polskich artystów, TPSP, Kraków maj 1901, Sala III.
- Sprawozdanie TZSP 1901, s. 37, 49; 1902, s. 7; 1908, s. 27
- Salon d`Automne , Paryż 1901, s. 176, nr 1927
- E. Swieykowski, Pamiętnik TPSP w Krakowie, Kraków 1905, s. 213
- H. Blumówna, Grafika Józefa Pankiewicza, Warszawa 1958, s. 9
- M. Płażewska, Warszawski Salon Krywulta, "Rocznik MNW" 1966, s. 396
- M. Radojewski, Józef Pankiewicz, Wrocław 1959, s. 17, nr 3
- J. Dmochowska, W kręgu Pankiewicza. Wspomnienia i listy 1906-1940, Kraków 1960, s. 47
- J. Wiercińska, Katalog pracy wystawionych w TZPS w Warszawie w latach 1860-1914, Warszawa 1969, s. 265
- A. Ligocki, Józef Pankiewicz, Warszawa 1973, s. 58 il. 39
- L. Skalska, L. Mlilicer, Jozef Pankiewicz (1866-1940): katalog dzieł malarskich i graficznych ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, [wystawa], Zamość-Chełm; 1992, s. 25, nr 5
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji.