olej/płótno dublowane, 52 x 61 cm
sygnowany l.d.: `Pankiewicz`
Odwrocie: na krośnie nalepka: `MUZEUM NARODOWE W POZNANIU | Pracownia Konserwacji Malarstwa | i Rzeźby` oraz pieczęć: `WKZ 38 | PRZEDMIOT NIE PODLEGA ZAKAZOWI WYWOZU ZA GRANICĘ`
Literatura: Katalog wystawy Józefa Pankiewicza, Salon Czesława Garlińskiego, Warszawa 1924, nr 14, s. 14; Tygodnik Ilustrowany, 1924 półrocze II, nr 48, s. 779, repr.; Katalog wystawy Józefa Pankiewicz, Poznań 1933, nr 37 (?); Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe, Warszawa 1992, s. 48, repr. jako Krajobraz; Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Muzeum Historyczne, Stary Ratusz, Wrocław 1998, poz. i repr. s. 46 (wystawa powtórzona w Łodzi); Józef Pankiewicz życie i dzieło, Artyście w 140. rocznicę urodzin, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 2006, s. 173, poz. 319, repr.
Wystawiany: Wystawa Józefa Pankiewicza, Salon Czesława Garlińskiego, Warszawa 1924; Wystawa Józefa Pankiewicz, Poznań 1933; Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe, Warszawa 1992; Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Muzeum Historyczne, Stary Ratusz, Wrocław, 30.10 - 31.12.1998; (wystawa powtórzona w Łodzi w 1999 r.)
Pochodzenie: kolekcja Feliksa (?) Landsberga; w 1981 r. zakupiony w Londynie u S. Stańczyka do zbiorów Ewy i Wojciecha Fibaków
Estymacja 180 000 - 250 000 zł