"Krzemieniec. Miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927 Teka 21 prac nlb. (różne formaty) w akwaforcie i akwatincie prace sygn. oł. p.d. J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec prace sygn., dat. i częściowo opisane na pl.;
teka zawiera 21 plansz: a) Portret Juliusza Słowackiego, b) Grób Matki J. Słowackiego, c) Dom w ogrodzie licealnym, d) Krzemieniec. Widok na Liceum i Górę Bony, e) Dworek przy ul. Słowackiego, f) Ogólny widok Krzemieńca, g) Liceum Krzemienieckie, h) Widok z tarasu licealnego na Górę Bony, i) Stara uliczka, j) Zaułek ze schodami, k) Ul. Szeroka, l) Ul. Kładkowa, ł) Domy przy ul. Kładkowej, m) Róg ul. Kładkowej, n) Stare domy, o) Dom zajezdny, p) Motyw z wieżami licealnymi, q) Dworek pod Górą Bony, r) Dworek z modrzewiami, s) Domek za murem, t) Motyw z ul. A. de Beaupre. Zachowana karta z wykazem plansz (dwustronna pol. i franc.) oraz karta ze wstępem E. Zegadłowicza; brak okładki teki. Album wydany w 90 egz.; ten poza numeracją, pochodzący z osobistego daru artysty. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 436.
PIENIĄŻEK Józef
W latach 1908-1912 studiował w ASP w Krakowie m.in. u J. Pankiewicza, L Wyczółkowskiego i W. Weissa. Związany był ze środowiskiem krakowskim.3)
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl