Barbara Konopka - portret wielokrotny z cyklu Magia zwierciadła
1991 Odbitka żelatynowo-srebrowa, papier 30 x 40 cm; w oprawie (drewniana rama, szkło) Sygn. dat., tytuł, pieczątka "GALERIA WYMIANY" oraz dopisek "c.d.n…. portret wielokrotny" na odwrocie
Fotografia jest nawiązaniem do popularnego na przełomie XIX i XX wieku motywu portretu wielokrotnego, powstającego dzięki odbiciu fotografowanego wizerunku w złączonych pod kątem lustrach. W historii polskiej fotografii najbardziej znanymi przykładami wykorzystania tego triku optycznego są Portrety wielokrotne Wacława Szpakowskiego (1912) i Stanisława Ignacego Witkiewicza (1916). Robakowski niekryjący fascynacji eksperymentami fotograficznymi Witkacego, o którym zrealizował film dokumentalny (1981), wykorzystywał motyw zwielokrotniania wizerunku w portretach dedykowanych Witkacemu i w wideo instalacji z multiplikacją własnego, sfilmowanego wizerunku. W prezentowanej pracy zwielokrotnił portret artystki, z którą współpracował w latach 90., m.in. autorki opracowań dźwiękowych do jego realizacji filmowych.
Praca reprodukowana w: Archiwa sztuki 2. Józef Robakowski. O Witkacym, red. Bożena Czubak, wyd. Fundacja Profile, Warszawa 2018
ROBAKOWSKI Józef
Urodził się w Poznaniu. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na kierunku historii sztuki i muzealnictwa oraz na Wydziale Operatorskim PWSFT w Łodzi. W latach 1970-1981 był wykładowcą i kierownikiem Zakładu Fotografii i Reklamy Wizualnej. Od 1995 ponownie pracuje na tej uczelni. Współzałożyciel eksperymentalnych grup artystycznych, m.in.: OKO (1960), STKF PĘTLA (1960 - 1966), ZERO-61 (1961-1969), KRĄG (1965-1967) oraz powołanego w 1970 roku w Łodzi zespołu Warsztat Formy Filmowej i Telewizyjnej Grupy Twórczej Stacja Ł (1991-1992). Autor filmów, cykli fotograficznych, zapisów wideo, rysunków, instalacji, obiektów, projektów konceptualnych oraz animator wielu akcji artystycznych. Eksperymentator w dziedzinie fotografii, twórca techniki termogramów - gorących obrazów. Laureat wielu nagród - w tym nagrody EXIT za rok 2002.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl